[VIDEO] Primera: Celta poražena od Betisa, Livaja ušao u igru i za tri minute dobio crveni karton

Završene su prve tri današnje utakmice 33. kola španjolskog prvenstva, u kojima smo ponovno vidjeli iznenađenja.

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je s minimalnih 1:0 pobijedio Deportivo i ponovno se približio petoplasiranom Villarrealu na samo dva boda. Junak domaće momčadi bio je Willian Jose, koji je glavom nakon centaršuta Berchichea donio pobjedu.

Ogromnu senzaciju napravio je Betis, koji je u gostima svladao Celtu Vigo također s minimalnih 1:0 i odvojio se na velikih deset bodova od opasne zone. Jedini gol pao je u 54. minuti kada je Durmisi centrirao, a Brašanac glavom zabio za pobjedu. Celta je ovim porazom ostala na velikih 11 bodova zaostatka za Europskom ligom pa imaju mogućnost odlaska u Europu nagodine jedino ukoliko osvoje to natjecanje.

U posljednjem susretu Las Palmas je remizirao s Alavesom 1:1 te mu sada nedostaju još samo tri boda da bi i matematički osigurao ostanak u prvoj ligi. Kanarince je do vodstva doveo Kevin Prince Boateng lobom nakon odlične asistencije Tanausua u 44. minuti. Ipak, finalist Kupa je do remija došao u 61. minuti preko Ibai GomezaAlen Halilović igrao je do 77. minute, a Marko Livaja u igru je ušao u 83. minuti i dobio crveni karton samo tri minute kasnije.

Dan će derbijem u El Clasicu zaključiti Real Madrid i Barcelona.