[VIDEO] Primera: Rakitić nastavlja s odličnim igrama, novi rekord Messija i prvijenac Mascherana

34. kolo španjolskog prvenstva nastavilo se susretom između prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi na Camp Nou. Barcelona je u izmiješanom sastavu ugostila Osasunu i s lakoćom pobijedila 7:1.

Iz prve prave prilike na susretu Katalonci su poveli. U 12. minuti Leo Messi je presjekao dodavanje upućeno Romeru na 40-ak metara od gola desnom nogom, glavom si spustio loptu i lijevom nogom lobom prevario Sirigua za prednost Barcelone. Ovim pogotkom Argentinac je srušio novi rekord. Naime, postao je igrač koji je postigao najviše pogodaka, koji su načeli protivničke vratare. Pogotkom je prestigao Huga Sancheza, koji ih je imao 76, dok Leo sada ima njih 77.

Alcacer je u 26. minuti povratnom loptom pronašao Messija, koji ovaj put desnom nogom volejom puca preko gola. Argentinac je u središtu pozornosti bio i u 30. minuti, no njegov pokušaj Oier je izbio u korner. Ipak, iz tog kornera Rakitić je prizemno centrirao, a Andre Gomes iz prve vrlo preciznim tehničkim udarcem povisio na 2:0. Do kraja poluvremena još je i Alcacer pucao glavom nakon asistencije Messija iz slobodnog udarca, no Sirigu mu je obranio udarac i na odmor se otišlo s 2:0.

U trećoj minuti drugog dijela gosti su iz prvog udarca smanjili. Roberto Torres je iz slobodnog udarca smanjio na 2:1. Samo dvije minute kasnije Javier Mascherano mogao je postići svoj prvi gol za Blaugranu, no Sirigu je njegov pokušaj glavom odbio u stativu i spasio svoju mrežu.

U 55. minuti Rakitića je u kaznenom prostoru srušio Mondragon, no Munuera nije pokazao na bijelu točku. Ipak, samo dvije minute kasnije Pique je nakon kornera pogodio stativu, a Gomes svojim drugim pogotkom povisio na 3:1.

U 61. minuti već je 4:1. Rakitić je upisao novu asistenciju, a Leo Messi svojim drugim golom s 20 metara riješio pitanje pobjednika. Minutu kasnije izašao je iz igre, a u 64. minuti Alcacer je zabio za 5:1.

Povijesni trenutak dogodio se u 67. minuti. Zbog prekršaja nad Denisom Suarezom sudac je pokazao na bijelu točku, a Javier Mascherano smirenim udarcem zabio svoj prvijenac za klub nakon sedam sezona i povisio na 6:1.

Četiri minute prije kraja Denis Suarez lijepo je pronašao Alcacera, koji izbjegava zaleđe, zaobilazi Sirigua i svojim drugim pogotkom na susretu postavlja konačnih 7:1.