[VIDEO] SP Nogomet na pijesku: Japan i Portugal uvjerljivi, Brazil svladao viceprvake

Odigrane su i prve utakmice grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu na pijesku u skupinama C i D.

Skupinu C otvorio je tradicionalno veliki favorit natjecanja Portugal deklasiravši Panamu 7:0. Po jedan pogodak postigli su Torres, Coimbra i Belchior, a dva pogotka su zabili Martins i Maria.

U drugom susretu iste skupine Ujedinjeni Arapski Emirati pobijedili su Paragvaj 3:2. Haitham i Carballo postigli su po dva pogotka, no presudni gol, koji je donio pobjedu arapskoj momčadi, zabio je Beshir sedam minuta prije kraja.

U skupini D Japanci su s visokih 9:4 nadigrali Poljsku, a junak susreta bio je Takasuke Goto, koji je zabio pet pogodaka. Za Samuraje su još zabijali Oba, Iino i dva puta Yamauchi. Europljanima su pogotke donijeli Jesionowski, Ziober i dva puta Saganowski.

Brazil je u istoj skupini pobijedio viceprvake iz Tahitija, završilo je 4:1. Tahiti su očekivano i poveli već u trećoj minuti preko Tepe, no Filipe, Bruno i Catarino s dva gola donijeli su Selecau prvu pobjedu.