[VIDEO] Primera: Modrić izborio kazneni udarac pa umalo postao tragičar, Real pobijedio Valenciju

Na kišovitom Santiago Bernabeu 75 180 gledatelja gledalo je susret 35. kola španjolskog prvenstva između Real Madrida i Valencije, a po tko zna koji put Zidaneova momčad spasila se u posljednjim minutama i pobijedila 2:1.

Već u drugoj minuti Santi Mina iskoristio je pogrešku Ramosa, no njegov prvi udarac obranio je Navas, da bi odbijenom loptom pogodio stativu. Prvu polupriliku domaći su imali u 12. minuti, no Benzema je slabašnim udarcem glavom ispratio centaršut Ronalda i pucao ravno u Alvesa. Šest minuta kasnije Orellana se iznenada našao sam ispred Navasa, no pucao je pored gola.

Za Kraljeve ponovno je pokušao Benzema, ali i ovaj put ravno u Alvesa. Prvi pokušaj Ronaldo je imao u 22. minuti iz slobodnog udarca s 26 metara, no pucao je preko gola. Ipak, pet minuta kasnije Carvajal je centrirao, a Ronaldo glavom zabio za 1:0. Dvije minute prije kraja prvog dijela El Haddadi je pucao pored gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je udarcem u 53. minuti otvorio Carlos Soler, no pucao je preko gola, a samo dvije minute kasnije Benzema je pogodio stativu. Ipak, u 56. minuti Modrić je od Manzana iznudio kazneni udarac, no Diego Alves upisao je novu obranu Cristianu Ronaldu. Ovo je Španjolcu bio 26 obranjeni kazneni udarac od 53 koliko je bilo dosuđeno protiv njega.

Benzema je ponovno pokušao u 63. minuti, no ponovno je pucao daleko preko gola, a dvije minute kasnije Jamesov pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Alves. Devet minuta prije kraja Modrić gubi loptu na desnoj strani terena, a Casemiro radi prekršaj za slobodni udarac. Modrić kao da je predosjećao krivicu i počeo se svađati s Manzanom, koji mu je pokazao žuti karton. Iz slobodnog udarca Parejo je prekrasnim golom s 24 metra izjednačio.

Međutim, četiri minute prije kraja Marcelo je s ruba kaznenog prostora zabio za 2:1 i donio Kraljevima tri boda. Modrić je igrao do treće minute sudačke nadoknade, a Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Real Madrid (4-3-3)

Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo (86.) – Modrić (Vazquez 90+3′), Casemiro, Kroos – James (Asensio 66′), Benzema (Morata 72′), Ronaldo (27.)

Valencia (4-2-3-1)

Alves – Montoya, Garay, Mangala, Latorre (Gaya 86′) – Parejo (82.), Soler – El Haddadi, Orellana (Bakkali 89′), Nani (Rodrigo 70′) – Mina

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Real Sociedad pobijedio Granadu 2:1 i matematički ju izbacio iz Primere. Poveo je domaćin u posljednjim trenutcima prvog dijela, nakon što je Vela iskoristio prizemni centaršut Oyarzabala i zabio za 1:0. Granadine šanse za ostankom u ligi vratio je Ramos, koji je glavom izjednačio nakon centaršuta Foulquiera. Ipak, pobjedu Real Sociedadu na Anoeti donio je Juanmi šest minuta prije kraja nakon fantastične asistencije Canalesa.