WTA Stuttgart: Prvi poraz Šarapove nakon više od 15 mjeseci!

Maria Šarapova ipak nije uspjela u svom povratničkom turniru plasirati se u finale. U polufinalu WTA turnira u Stuttgartu nakon preokreta ju je izbacila francuskinja Kristina Mladenović 6:3, 5:7 i 4:6.

U prvom setu jedan break bio je dovoljan za Ruskinju da osigura osvajanje seta. Bilo je to pri rezultatu 2:1, kada MaSha koristi drugu break loptu i dolazi do vodstva od 3:1. Kasnije je mirno privela set kraju i nakon 69 minuta osvojila ga sa 6:3.

Već na početku drugog seta Šarapova je iskoristila prvu break loptu i brzo došla do vodstva od 2:0. Međutim, 19. tenisačica svijeta nije se olako predala. Ubrzo je vratila break i povela 3:2. Igrao se tada gem za gemom sve do rezultata 6:5, kada Francuskinja koristi prvu break, a ujedno i set loptu te izjednačuje na 1:1 u setovima.

Treći, ujedno i odlučujući set, krenuo je mirno od strane obje igračice, sve do rezultata 3:2. Tada Mladenović koristi četvrtu break loptu i dolazi do vodstva od 4:2. To je u potpunosti poremetilo Marijinu igru, koja je jedva sačuvala svoj servis i smanjila na 5:3. Tada se, barem nakratko, ukazalo ono pravo lice Ruskinje, koja uzima servis protivnici, no ipak ne uspijeva izdržati pritisak i Mladenović je re-breakom nakon 2 sata i 38 minuta igre prošla u finale.

U drugom polufinalu sastaju se Rumunjka Simona Halep i njemačka tenisačica Laura Siegemund.