[VIDEO] Primera: Suarez i Rakitić srušili Espanyol i vratili Barcelonu na vrh!

31 708 gledatelja na RCDE Stadionu gledalo je derbi Katalonije između Espanyola i Barcelone. Iako je sama utakmica bila nešto ispod očekivanja, Blaugrana se 2:0 pobjedom vratila na vrh Primere.

Već u petoj minuti Jurado se našao sam ispred Ter Stegena, no pucao je pored gola. Od tada, igralo se pretežito na sredini terena, a na novu priliku morali smo čekati čak do 40. minute. Tada je Sergi Roberto glavom nakon centaršuta Albe pogodio vanjski dio mreže. U posljednjim trenutcima i Neymar je pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prvog udarca u okvir Blaugrana je došla do vodstva. Jurado je katastrofalno pokušao vratiti loptu svom golmanu sa centra, što je Luis Suarez presjekao i nakon pet utakmica bez pogotka konačno zabio i doveo Barcelonu do prednosti. U 60. minuti Neymar je sjajno pucao, no njegov udarac ispod same grede Lopez je izbio u korner.

U 69. minuti Messi je dobio priliku iz slobodnog udarca s 28 metara, no Lopez je bio siguran. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 77. minuti. Messi je primio loptu na centru, predriblao sve do protivničkog šesnaesterca i uposlio Rakitića, koji povisuje na 2:0. Argentincu je to bila jubilarna 230. asistencija za katalonsku momčad.

Nakon katastrofalne pogreške Morena u 87. minuti, koji nije uspio izbiti loptu ispred vlastitog peterca, Luis Suarez postavio je konačnih 3:0. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Espanyol (4-4-2)

D. Lopez – J. Lopez, D. Lopez, Reyes, Caricol – Jurado, Sanchez, Fuego (Roca 79′), Piatti (Perez 66′) – Moreno, Caicedo (Baptistao 61′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Rakitić (77.), Busquets, Gomes (Mascherano 78′) – Neymar, L. Suarez (50., 87.), Messi

U ranijem susretu Atletico Madrid očekivano je s 5:0 u gostima pobijedio Las Palmas. Na Kanarskim otocima Rojiblancosi su poveli već u drugoj minuti, nakon što je Niguez probio lijevu stranu i prizemno centrirao, a Gameiro zabio za 1:0. 15 minuta kasnije Koke je izveo korner, a Niguez glavom povisio na 3:0. U 18. minuti već je bilo 3:0. Gaitan je sjajnom loptom pronašao Gameira, a Francuz svojim drugim pogotkom povisio na 3:0. U 65. minuti Kevin Prince Boateng zbog udaranja laktom zaradio je drugi žuti i isključujući crveni karton, što su gosti iskoristili i u 72. minuti Partey je nakon dvostrukog proigravanja sa Correom zabio za 4:0, da bi Torres u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 5:0. Alen Halilović igrao je do 64. minute.