[VIDEO] Primera: Athletic Bilbao i Eibar približili se Europi, Osasuna izvukla bod

Za nama su nove četiri utakmice 35. kola španjolskog prvenstva, u kojima smo vidjeli 13 pogodaka.

Već otpisana Osasuna na domaćem terenu remizirala je s Deportivom 2:2. Domaćin je i poveo nakon jedne gužve iz kornera, najbolje se snašao Mondragon i već u četvrtoj minuti zabio za 1:0. Ipak, u 18. minuti Guilherme je iskoristio prizemnu loptu Arribasa i glavom izjednačio, a isti igrač u 70. minuti je nakon kornera Albentose ponovno glavom zabio za 2:1. Bod domaćinu donio je Juanfran, koji je osam minuta kasnije nakon kornera zabio autogol.

Alaves se gostujućom 4:1 pobjedom nad Betisom dodatno učvrstio na desetoj poziciji. Domaćin je čak i poveo pogotkom Parda iz 12. minute i vodio sve do drugog poluvremena, no tada je krenuo gostujući preokret. Prvo je u 48. minuti Krstičić prošao kroz dvojicu i uz sami kut izjednačio, da bi šest minuta kasnije Sobrino na asistenciju Vigarayja preokrenuo. U 58. minuti Vigaray je upisao novu asistenciju, a Santos povisio na 3:1, da bi Katai u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon polukontre postavio konačnih 4:1.

Eibar je pobjedom od 2:0 nad Leganesom ostao u igri za Europu iduće godine. Oba gola pala su u razmaku od pet minuta. Prvo je u 62. minuti Junca centrirao, a Kike glavom zabio za 1:0, da bi u 66. minuti Junca upisao novu asistenciju, a Sergi Enrich izbjegao zaleđe i postavio konačnih 2:0.

Posljednji susret dana ujedno je bio i najuzbudljiviji, na Balaidosu su se sastali Celta Vigo i Athletic Bilbao, a Baski su 2:0 pobjedom ponovno zauzeli šesto mjesto, posljednje koje nagodinu vodi u Europu. Igrač utakmice bio je Garcia, koji je zabio dva pogotka. Prvog u 35. minuti nakon gužve iz kornera, a drugog 15 minuta kasnije nakon odbijanca. Konačnih 3:0 postavio je Rico sedam minuta prije kraja na asistenciju Lekuea.

Primera, 35. kolo:

Osasuna 2:2 Deportivo La Coruna (Mondragon 4., Juanfran 78. – ag / 18., 70. Guilherme)

Betis 1:4 Alaves (Pardo 12. / 48. Krstičić, 54. Sobrino, 58. Santos, 90+4. Katai)

Eibar 2:0 Leganes (Kike 62. Enrich 66.)

Celta Vigo 0:3 Athletic Bilbao (35., 50. Garcia, 83. Rico)