[VIDEO] Liga prvaka: Real na krilima Ronalda i uz sudačku pomoć na korak do finala

Real Madrid i Atletico Madrid odigrali su prvu utakmicu polufinala Lige prvaka, a Kraljevi su na Santiago Bernabeu pobijedili 3:0. Međutim, nakon utakmice ponovno će se pričati o sucima, koji nisu poništili prvi gol Ronalda zbog evidentnog zaleđa.

Nakon početnog ispitivanja snaga Kraljevi su iz prve prave prilike poveli. Igrala se deseta minuta kad je Casemiro poluvolejom centrirao, a Ronaldo glavom zabio za 1:0. Portugalac se prilikom akcije nalazio u zaleđu i vrlo vjerojatno je sudačka četvorka na čelu s Englezom Atkinsonom propustila dosuditi zaleđe, a samim time je i dopustila postizanje neregularnog zgoditka. U 16. minuti Isco je pokušao glavom nakon kornera, no Oblak je krajnjim naporom izbio loptu u korner. Četiri minute kasnije i Benzema je pucao, ali slabo i ravno u Oblaka.

Nastavila je domaća momčad s pritiskom pa je tako u 24. minuti i Modrić pucao pored gola. Benzema se u prilici našao i u 29. minuti, no škaricama je nakon Ronaldovog centaršuta pucao preko gola. Tri minute kasnije vidjeli smo prvi pokušaj gostiju na susretu, no Godin je pucao pored gola. Do kraja prvog dijela Rojiblancosi su se othrvali početnom pritisku, ali bez većih prilika i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Reala.

U nastavku su gosti zaigrali puno ofanzivniju igru, a nakon što su preuzeli inicijativu Diego Simeone odlučio je uvesti Torresa i Gaitana. U 57. minuti Carrasco je pucao visoko preko gola, a Koke je tri minute kasnije pucao pored gola.

I onda, iz prve prave prilike u nastavku Real je povisio svoju prednost. Luis je krivo zahvatio loptu i poskliznuo se te pružio priliku Ronaldu da povisi na 2:0, što je Portugalac i učinio i u 73. minuti Real je poveo 2:0. Pokušao je Vazquez staviti točku na i, no deset minuta prije kraja pucao je pored gola.

Međutim, u 86. minuti Vazquez je prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Ronalda, koji svojim trećim golom dolazi do hat-tricka i postavlja konačnih 3:0. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.