[VIDEO] SP Nogomet na pijesku: Paragvaj i Portugal posljednji četvrtfinalisti

Odigrane su i posljednje utakmice grupne faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u nogometu na pijesku i saznali smo sve parove četvrtfinala.

U skupini C Paragvaj je pobijedio Panamu 5:2 i osigurao prolaz dalje. Villaverde i Benitez zabili su u prvih pet minuta za lijepo vodstvo, koje je nakratko u devetoj minuti smanjio Watson. Samo minutu kasnije Zayas zabija za 3:1, a prednost povećava Carballo u 25. minuti. Dvije minute kasnije Rangel smanjuje na 4:2, da bi konačan rezultat postavio Moran šest minuta prije kraja.

U drugom susretu iste skupine sastali su se Ujedinjeni Arapski Emirati i Portugal, a aktualni branitelji naslova tek su nakon produžetka upisali pobjedu, završilo je 2:1. Belchior je doveo Portugal u vodstvo, no Karim je 52 sekunde prije kraja odveo susret u produžetke. Ipak, nakon svega 23 sekunde Novo je donio pobjedu braniteljima naslova.

Skupinu D otvorili su Tahiti, koji su 8:4 pobjedom ispratili Poljsku kući bez ijednog boda. Kuee, Tavanae, Tepa, Angel i dva puta Bennet do sredine susreta odveli su branitelje srebra na nedostižnih 6:0, da bi Poljaci preko Lenarta, Kubiaka iz kaznenog udarca, Bennettovog autogola i Jesionowskog smanjili na 6:4 i u potpunosti se vratili u susret. Međutim, snage za konačni preokret nije bilo i Tahiti su golovima Kuee i Tavanae upisali visoku pobjedu.

Brazil i Japan u drugoj utakmici izravno su odlučivali o sudioniku četvrtfinala, a u konačnici je to južnoamerička momčad, koja je pobijedila 9:3. Goto i Catarino po jednom su se upisivali u strijelce, Mauricinho dva puta, dok je igrač utakmice bio Rodrigo s pet pogodaka. Za Samuraje posljednje golove na ovom natjecanju zabili su Oba, Goto i Bokinha (autogol).