[VIDEO] Europska liga: Ajax na korak do finala, Valbuena donio nadu Lyonu

U prvoj utakmici polufinala Europske lige Ajax je na Amsterdam Areni ugostio Lyon i deklasirao ga sa 4:1. Gostujuća momčad uspjela je postići gol u gostima pa i dalje ima kakvu – takvu šansu za prolazak u finale.

Prvu priliku na susretu imao je Cornet, no Onana je obranom izbio loptu u korner, iz kojeg je Fekir pucao preko gola. Isti igrač i u 21. minuti pucao je pored gola, a Nizozemci su iz prve prilike došli do gola. Igrala se 25. minuta kad je slobodni udarac izveo Ziyech, a Traore glavom zabio za 1:0. Svega devet minuta kasnije Dolberg je iskoristio loše ispucavanje Lopesa i na asistenciju Traorea povisio na 2:0.

Fekir je kao jedini istureni napadač gostiju pokušavao na sve načine doći do pogotka, u 41. minuti je i pogodio okvir gola, no Onana je upisao novu obranu. Do kraja prvog dijela Younes se našao sam pred Lopesom, no golman Lyona ostavio je Francuze u igri za finale i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je otvorio Cornet udarcem preko gola, no u 49. minuti Younes se našao sam pred vratarom i zabio za 3:0. Tri minute kasnije ponovno je Onana obranio udarac Fekira, no u 66. minuti ništa nije mogao. Jallet je s desne strane centrirao, a lopta se odbila do Mathieu Valbuene, koji savršenim udarcem smanjuje na 3:1.

Međutim, u 71. minuti Traore je nakon prizemnog centaršuta Ziyecha zabio za 4:1 i doveo Ajax na korak do finala. Tri minute kasnije Rafael je pokušao iz daljine, no i njegov udarac obranio je Onana. Uveo je tada trener gostiju i Lacazettea, no nije bilo vremena za preokret i Lyon sada čeka težak zadatak u uzvratu.