EP U17 (Ž): Njemačka i Nizozemska izborile polufinale

Odigrano je drugo kolo Europskog U17 prvenstva za žene, u kojem nije bilo iznenađenja, a saznali smo i prve polufinaliste.

U skupini A prva zemlja, koja je izborila polufinale, je Njemačka. Braniteljice naslova su u velikom derbiju s 2:1 pobijedile Francusku, a igračica utakmice bila je Melissa Kossler. Ona je postigla oba pogotka, prvi u 20. minuti, a drugi u 43. minuti glavom nakon centaršuta Tellenbroker. Za Francusku je tri minute prije kraja Lakrar nakon centaršuta iz slobodnog udarca Martin samo uspjela smanjiti na konačnih 2:1.

U drugom susretu iste skupine viceprvakinje su upisale prvu pobjedu, s 5:1 stradala je Češka. Već u osmoj minuti Andujar je centrirala, a Pina zabila za 1:0. Nakon svega 22 sekunde drugog dijela Navarro je centrirala, a Andujar glavom povisila na 2:0. Pobjedu Furije potvrdile su Navarro (46.), Pujadas (64.) i Baena (69.) i time i teoretski izbacile domaćina turnira iz natjecanja. Za Češku je Sivakova iz kaznenog udarca samo uspjela smanjiti na konačnih 5:1.

Skupinu B otvorio je susret Republike Irske i Norveške, a Skandinavke su upisale minimalnu 1:0 pobjedu. Jedini gol pao je u 77. minuti, nakon kornera Tvedten Nygard je glavom donijela pobjedu Norveškoj i ostavila ju u igri za polufinale.

U derbiju skupine Nizozemska je pobijedila Englesku 2:1 i izborila polufinale. Povele su engleskinje u 38. minuti. Nakon što su prethodno pogodile čak dvije stative, ovaj put Palmer je uz pomoć stative postigla gol za 1:0. Ipak, samo dvije minute kasnije Baijings također pogađa stativu, no lopta joj se odbija i izjednačuje na 1:1. Pobjedu Nizozemkama donijela je Leuchter, koja je tri minute prije kraja glavom nakon kornera Casparij osigurala prvo mjesto u skupini i polufinale.

EP U17, drugo kolo:

Skupina A

Njemačka 2:1 Francuska (Kossler 20., 43. / 77. Lakrar)

Češka 1:5 Španjolska (Sivakova 79. – 11m / 8. Pina, 41. Andujar, 46. Navarro, 64. Pujadas. 69. Baena)