[VIDEO] Primera: Barcelona na krilima trojca M-S-N deklasirala Villarreal

Barcelona je na Camp Nou ugostila Villarreal u sklopu 36. kola španjolskog prvenstva i pred 90 463 gledatelja pobijedila 4:1 i pobjegla Real Madridu na tri boda prednosti, uz dvije utakmice više.

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga, uz blagu dominaciju Katalonaca, a na prvi udarac čekali smo 20. minutu kada je Messijev pokušaj iz slobodnog udarca obranio Fernandez. Ipak, samo minutu kasnije Suarez je pronašao Messija, koji prizemno centrira, a Neymar zabija za 1:0. Mogao je Messi povećati prednost Barcelone, no u 30. minuti pucao je zamalo pored gola.

Dvije minute kasnije Žuta podmornica iz svoje prve prilike izjednačuje. Bakambu je izbjegao zaleđe, pobjegao Piqueu i zabio pored Ter Stegena za 1:1. Blaugrana se mogla vratiti u vodstvo u 39. minuti, no Pique je glavom nakon centaršuta Messija pucao preko gola. Samo minutu kasnije Soldado je na drugoj strani imao sličnu priliku, no glavom je također pucao preko gola. I Neymar je četiri minute prije kraja pucao pored gola.

Međutim, 20 sekundi prije kraja prvog dijela ukazao se Messi, prošao dos Santosa i između četvorice igrača poslao loptu uz samu stativu za 2:1. Taj pogodak bio je Messijev 11. uzastopni gol na Camp Nou, a ujedno i jubilarni stoti gol čudesnog M-S-N trojca ove sezone.

Nastavak je otvorio Digne, no u 51. minuti pogodio je gredu. Sedam minuta kasnije Messi i Neymar napravili su dvostruko proigravanje, a Argentinčev pokušaj desnom nogom Fernandez je krajnjim naporom izbio u korner. U 65. minuti napokon su i gosti zaprijetili, no slobodni udarac s 25 metara dos Santos je poslao preko gola.

Četiri minute kasnije dolazi do rješenja utakmice. Roberto je povukao polukontru i uposlio Suareza, a Urugvajac se othrvao Alvara i Musacchia i ispod Fernandeza zabio za 3:1. Neymar se u 76. minuti našao sam pred Fernandezom, no ovaj put golman je obranio njegov pokušaj.

U 82. minuti Sansone je igrao rukom u kaznenom prostoru nakon udarca Suareza i Fernandez je pokazao na bijelu točku. Lionel Messi panenkom je uspješno realizirao kazneni udarac i postavio konačnih 4:1. Ivan Rakitić igrao je do 83. minute.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto (Mascherano 78′), Pique, Umtiti, Digne (Alba 76′) – Rakitić (Gomes 83′), Busquets, Iniesta – Neymar (21.), Suarez (69.), Messi (45., 82. – 11m)

Villarreal (4-4-2)

Fernandez – Gaspar, Musacchio, Alvaro, Costa – dos Santos, Cascante, Trigueros, Soriano (Castillejo 72′) – Bakambu (32.) (Lopez 83′), Soldado (Sansone 72′)

Vrijedi spomenuti i kako su u ranije odigranim susretima Sporting Gijon i Atletico Madrid s minimalnih 1:0 pobijedili Las Palmas i Eibar. Jedini gol za Sporting pao je u 67. minuti kada se Carmona izborio za jednu loptu pokraj Lopesa i zabio za pobjedu. Duje Čop odigrao je cijeli susret za domaćine, a Alen Halilović je za Kanarince u igru ušao u 64. minuti.

Rojiblancosi su na Vicente Calderonu srušili Eibar i time iskoristili sinoćnji kiks Seville i dva kola prije kraja odvojili se na pet bodova prednosti u borbi za izravni plasman u skupine Lige prvaka. Jedini gol pao je u 69. minuti, a djelo je Nigueza, koji je s ruba kaznenog prostora nakon prizemnog centaršuta Godina zabio za pobjedu. Šime Vrsaljko zbog ozljede koljena propustio je susret.