[VIDEO] SP Hokej: Švedska deklasirala Njemačku, pobjede Norveške i Češke

Odigrano je i drugo kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva, a vidjeli smo poneko iznenađenje.

U skupini A dan je otvorila Latvija, koja je lakše od očekivanog s 3:0 pobijedila Dansku. Pogotke su postigli Meija i dva Indrasis.

U drugom susretu Slovačka je tek nakon produžetka pobijedila Italiju 3:2. Poveli su Slovaci golom Miklika, no za Talijane su Morini i Frigo preokrenuli rezultat. Ipak, Hudacek je 64 sekunde prije kraja izjednačio, a Ceresnak u trećoj minuti produžetka donio pobjedu Slovačkoj.

Nakon poraza od Rusije Švedska je deklasirala Njemačku 7:2. Šveđane je u vodstvo doveo Ekman-Larsson, no Hager je izjednačio. Rask je ponovno doveo Blagult do prednosti, no Gogulla je u 26. minuti izjednačio na 2:2. Tada kreće nevjerojatna švedska serija i pogotcima Omarka, Brodina, Landeskog i Nylandera (dva) Švedska upisuje svoju prvu pobjedu.

Prvi susret skupine B odigrali su Švicarska i Slovenija, a Švicarci su nakon kaznenih udaraca pobijedili 5:4. Gotovo nevjerojatan podatak je da su Švicarci pogotcima Ambuhla, Haasa, Loeffela i Bodenmanna već nakon prve trećine vodili 4:0. Međutim, Mursak, Jeglić, Urbas i Sabolić odvode susret u produžetke. Pošto u njima nije bilo pobjednika, susret su odlučili kazneni udarci, a ključnim se pokazao pogodak Brunnera u četvrtoj seriji.

Češka je očekivano pogotcima Vrane, Gudasa, Cervenke, Simeka, Voraceka i Kempnyja deklasirala Bjelorusiju 6:1, a jedini gol Bjelorusije postigao je Pavlovich pri rezultatu 2:1.

U posljednjem susretu dana gledali smo veliku borbu Norveške i Francuske, koju su Skandinavci pobijedili 3:2. U drugoj trećini Norvežane su do vodstva od 2:0 doveli Olimb i Thoresen, no da Costa je smanjio na 2:1. U 50. minuti Thoresen je svojim drugim pogotkom povisio na 3:1, no svega deset sekundi kasnije da Costa je ponovno smanjio na 3:2. Ipak, nije bilo vremena za preokret i domaćin je upisao svoj prvi poraz.