EP U17 Skupina C: Njemačka i Republika Irska upisali očekivane pobjede

Odigrane su dvije utakmice drugog kola skupine C Europskog U17 prvenstva, u kojima nije bilo iznenađenja.

U prvom današnjem dvoboju Njemačka je upisala i drugu pobjedu. S 3:1 svladana je Srbija, čime su Nijemci izborili četvrtfinale. Već u sedmoj minuti Gordić je srušio Arpa u kaznenom prostoru i Austrijanac Ouschan pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Abouchabaka i doveo Njemačku u vodstvo. Minutu prije odmora Jastrzembski je centrirao, a Yeboah povisio na 2:0. U 61. minuti Abouchabaka je nakon pogotka upisao i asistenciju, a Majetschak zabio za 3:0. Konačnih 3:1 i počasni pogodak postigao je Stuparecić iz kaznenog udarca pet minuta prije kraja, nakon što je Becker srušio Neškovića na rubu kaznenog prostora.

U drugom susretu gledali smo puno neizvjesniju utakmicu, u kojoj je Republika Irska pobijedila BiH s minimalnih 2:1 i izbacila ju iz šansi za prolazak skupine. Poveli su Irci pogotkom Roachea glavom već u sedmoj minuti nakon centaršuta Idaha, no samo šest minuta kasnije Savić je izveo slobodni udarac, a Vještica izjednačio. Ipak, pobjedu je Ircima donio Idah iz kaznenog udarca u 29. minuti.

EP U17, drugo kolo, skupina C:

Njemačka 3:1 Srbija (Abouchabaka 7. – 11m, Yeboah 39., Majetschak 61. / 75. – 11m Stuparević)

Republika Irska 2:1 BiH (Roache 7., Idah 29. – 11m / 13. Vještica)