[VIDEO] Primera: Alaves i Espanyol do minimalnih pobjeda, novi poraz Celte

Odigrane su nove četiri utakmice 36. kola španjolskog prvenstva i sve je izvjesnije kako će se za ostanak u prvoligaškom društvu boriti Leganes, Sporting Gijon i Deportivo.

Alaves je u najranije odigranom susretu s minimalnih 1:0 pobijedio Athletic Bilbao, čime su si Baski dodatno zakomplicirali odlazak u Europu iduće sezone. Jedini gol pao je u 53. minuti, nakon kornera Gomeza Hernandez je udarcem u same rašlje donio pobjedu finalistima Kupa.

Valencia je na Mestalli ugostila posljednjeplasiranu Osasunu i slavila s uvjerljivih 4:1. Junak prvog dijela bio je Ezequiel Garay. On je prvo iskoristio prizemni centaršut Nanija u 22. minuti za 1:0, a zatim i asistenciju Zaze u 45. minuti za 2:0. Zaza je nakon asistencije u 70. minuti zabio i pogodak i to nakon centaršuta Rodriga, da bi Rodrigo pet minuta kasnije povisio na 4:0. Počasni gol za goste zabio je Olavide nakon povratne lopte Berenguera u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Espanyol je u gostima svladao Deportivo 2:1 u utakmici kojoj je domaća momčad mogla osigurati ostanak u ligi, no nije. U 14. minuti Leo Baptistao iskoristio je katastrofalnu pogrešku stopera domaćih i zabio za 1:0, da bi samo 15 minuta kasnije Piatti uposlio Morena, koji povisuje na 2:0. Počasni gol za Deportivo postigao je Andone nakon lijepog soloprodora Johna.

U posljednjem susretu dana Malaga je na La Roseladi s 3:0 pobijedila Celtu Vigo i time ju preskočila na 11. mjestu. U 26. minuti Recio je dodao za Ontiverosa, koji s 20-ak metara zabija za 1:0. Recio je i povisio na 2:0 golom iz kaznenog udarca u 56. minuti, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Sandro postavio konačnih 3:0.