[VIDEO] SP Hokej na ledu: Uvjerljive pobjede Rusije, Kanade i SAD-a

Novo, treće kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je iza nas, a u šest odigranih utakmica nije bilo iznenađenja.

Dan su u skupini A otvorili Italija i Rusija, a Rusi su upisali ogromnu 10:1 pobjedu. Andronov i Dadonov doveli su Ruse u vodstvo, a Traversa je u 24. minuti izjednačio. Nakon toga uraganski su krenuli Rusi i pogotcima Kucherova, Namestnikova (dva), Panarina (dva), Plotnikova, Mozyakina i Andronova došli do pobjede.

Ni SAD nisu imale problema i sa 7:2 su deklasirale Dansku. Keller je postigao hat-trick, a Lee je zabio dva gola, dok su Gaudreau i Nelson postigli po jednog za Amere. U redovima Skandinavaca Madsen i Hardt postigli su počasne pogotke.

Posljednji susret skupine bio je onaj između Latvije i Slovačke, a Latvija je upisala pobjedu od 3:1. Pogotcima Spruktsa i Girgensonsa Latvijci su poveli 2:0, a počasni gol za Slovake postigao je Miklik deset minuta prije kraja. Ipak, konačnih 3:1 postavio je Dzerins u 52. minuti.

U skupini B prvi današnji susret odigrali su Kanada i Slovenija, a branitelj naslova s lakoćom je razbio Slovence, završilo je 7:2. Barrie, Point i hat-trick MacKinnona donijeli su braniteljima prednost od 5:0, da bi Muršak uspio smanjiti na 5:1. Tada se ponovno bude Kanađani i golovima Marnera i Skinnera povisuju rezultat. Konačnih 7:2 postavio je Urbas dvije minute prije kraja.

Domaća momčad Francuske upisala je prvu pobjedu svladavši Finsku 5:1. Bellemare je doveo Francusku u vodstvo, no Lehtonen je u 22. minuti izjednačio. Ipak, Roussel s dva pogotka, Claireaux i Fleury donijeli su visoku pobjedu Francuzima.

Posljednji susret dana bio je onaj između Norveške i Švicarske, a Skandinavci su izgubili 3:0. Prva dva pogotka pala su u razmaku od dvije minute druge trećine. Prvo je Schappi u 33. minuti zabio za 1:0, a pobjedu je potvrdio Almond u 35. minuti. Konačni rezultat postavio je Suter deset minuta prije kraja.