[VIDEO] SP Nogomet na pijesku: Brazil u finalu deklasirao Tahite za novo zlato

14. put u povijesti i prvi od davne 2009. godine, Brazil je osvojio Svjetsko prvenstvo u nogometu na pijesku. Na Nassau Stadium na Bahamima pred 3 500 gledatelja Brazilci su sa 6:0 deklasirali Tahite, koji su tako drugo uzastopno natjecanje osvojili srebrnu medalju.

Već u 14. sekundi Mauricinho je nakon kontre doveo Brazilce u vodstvo, da bi Datinha u sedmoj minuti povisio na 2:0. Mauricinho je svojim drugim pogotkom u 18. minuti donio velikih 3:0 za momčad Selecaa, da bi Catarino u 30. minuti zabio za 4:0. Do kraja susreta Daniel je s dva pogotka postavio konačnih 6:0.

Brončanu medalju po prvi put u povijesti osvojila je momčad Irana, koja je u susretu za treće mjesto s 5:3 pobijedila Italiju. Već u trećoj minuti Ahmadzadeh je doveo Irance u vodstvo, a isti igrač u 14. minuti povisio je na 2:0. U 19. minuti Mokhtari je škaricama zabio i za 3:0, prije nego je Gori s dva gola škaricama i iz slobodnog udarca smanjio na 3:2. Međutim, Mesigar je ponovno vratio prednost Irana sjajnim volejom na 4:2, prije nego je Ramacciotti glavom u 33. minuti opet smanjio na 4:3. Konačnih 5:3 24 sekunde prije kraja iz kaznenog udarca postavio je Ahmadzadeh iz kaznenog udarca i time kompletirao svoj hat-trick.

Najbolji strijelac natjecanja s nevjerojatnih 17 golova bio je Talijan Gabriele Gori, a pratili su ga Brazilac Rodrigo i Iranac Ahmadzadeh s devet i Brazilac Catarino s osam pogodaka.