EP U17 (Ž): Norveška izbacila Englesku, a Španjolke Francusku

Odigrani su posljednji susreti trećeg kola Europskog U17 prvenstva za žene i saznali smo sve sudionice polufinala.

U skupini A Njemačka je već ranije osigurala prolazak skupine, no to ih nije spriječilo da upišu novu pobjedu, s 3:1 stradala je domaća momčad Češke, koja je tako natjecanje pred domaćom publikom završila bez boda. Zanimljivo, Čehinje su u 39. minuti iz kaznenog udarca došle i do vodstva pogotkom Khyrove, no u nastavku je Anyomi s dva gola preokrenula rezultat. Nakon odbijanca u 59. minuti Wieder je povisila na 3:1, a Schneider je u 74. minuti udarcem iz daljine zabila za 4:1. Konačnih 5:1 postavila je Rackow šest minuta prije kraja.

U drugom susretu, koji je izravno odlučivao o prolasku skupine, Španjolska je uzela bod Francuskoj remiziravši 1:1 i izborila polufinale. Francuskinje su povele nakon duge akcije, koju je u konačnici završila Martin na asistenciju Baltimore. Ipak, u 62. minuti Pina je centrirala, a Baena glavom izjednačila i odvela Furiju u polufinale.

Nizozemska je u skupini B također još nakon drugog kola izborila prolaz, a danas je remijem protiv Republike Irske od 0:0 osigurala prvo mjesto.

Susret između Engleske i Norveške bio je također odlučujući u borbi za polufinale, a zbog jake kiše bio je odgođen za četiri sata. Tako je utakmica počela u 18 sati, a završila je pobjedom Norveške od 2:0, što znači da je polufinale izborila skandinavska momčad. Već u osmoj minuti Rosholm je centrirala, a Tvedten glavom uz pomoć stative dovela Skandinavke u prednost. Konačnih 2:0 postavila je Sunde glavom nakon centaršuta Tvedten u 33. minuti.

EP U17, treće kolo:

Skupina A

Francuska 1:1 Španjolska (Martin 5. / 62. Baena)

Njemačka 5:1 Češka (Anyomi 41., 53., Wieder 59., Schneider 74. Rackow 84. / 39. – 11m Khyrova)