[VIDEO] SP Hokej na ledu: Nevjerojatan preokret Češke, Rusi i Kanađani uvjerljivi

Iza nas je novi dan na Svjetskom hokejaškom prvenstvu, u kojem smo vidjeli još iznenađenja.

U skupini A domaćin Njemačka očekivano je poražena od Rusije 6:3. Shipachyov s dva gola, Plotnikov, Gusev i Kucherov donijeli su Rusima ogromnih 5:0, no Nijemci se nisu predavali i golovima Maceka, Gogulle i Tiffelsa smanjili na 5:3. Ipak, konačnih 6:3 postavio je Kucherov i donio pobjedu Rusiji.

U drugom susretu Švedska je imala prednost gotovo cijeli susret, no SAD se vratio i upisao iznenađujuću 4:3 pobjedu. Lindholm dva puta i Hedman donosili su Blagultu prednost, ali Keller i dva puta Gaudreau vraćali su Amere u igru. I onda, osam minuta prije kraja Compher je postigao gol za 4:3 i donio SAD-u veliku pobjedu.

Skupinu B danas je otvorio susret branitelja naslova Kanade i Bjelorusije, a Kanađani su upisali sigurnu 6:0 pobjedu. U deklasiranju Bjelorusa sudjelovali su Point i MacKinnon s dva gola te Skinner i Giroux s po jednim.

Dan su zaključili Finska i Češka, a Česi su nakon nevjerojatnog preokreta boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedili 4:3. Fince su u vodstvo od 3:0 doveli Filppula, Jaakola i Lajunen, no u posljednjih 12 minuta Horak, Gudas i Kovar odveli su susret u kaznene udarce, gdje je Hanzi postigao jedini gol i donio Češkoj novu pobjedu.