[VIDEO] Liga prvaka: Real unatoč porazu izborio finale u Cardiffu

Odigran je uzvratni susret polufinala Lige prvaka, u kojem su se na Vicente Calderonu sastali Atletico Madrid i Real Madrid. Kraljevi su u susret gradskih rivala ušli s prednošću od 3:0 iz prve utakmice, a unatoč večerašnjem porazu od 2:1, izborili su veliko finale protiv Juventusa Cardiffu.

Već u drugoj minuti Griezmann je pucao visoko preko gola, da bi tri minute kasnije nakon soloprodora Kokeov pokušaj Navas izbio u korner. Odgovorio je Real preko Casemira u sedmoj minuti, ali i Oblak je upisao prvu obranu.

I onda u razmaku od samo pet minuta Rojiblancosi su postigli dva pogotka. Prvo je u 12. minuti Koke izveo korner, a Niguez glavom zabio za 1:0, da bi u 16. minuti Varane srušio Torresa i sudac Cakir pokazao je na bijelu točku. Griezmann je pucao po sredini gola, a iako je Navas imao loptu, bio je to prejak udarac i Atletico je poveo 2:0.

Igra se tada primirila, a do nove prilike morali smo čekati na 38. minutu kada Iscov pokušaj brani Oblak. Ipak, samo četiri minute kasnije Benzema je prošao po lijevoj strani i prizemno centrirao, Kroosov udarac obranio Oblak, no Isco je odbijenu loptu pospremio u mrežu i na odmor se otišlo s minimalnih 2:1.

Nastavak je otvorio Ronaldo slobodnim udarcem ravno u Oblaka, a na drugoj strani Griezmannov pokušaj iz slobodnog udarca otišao je preko gola. Pucali su tada Isco i Benzema, no pored gola, da bi u 67. minuti Navas u istom napadu obranio pokušaje Carrasca i Gameira glavom i ostavio svoju momčad u minimalnom rezultatskom zaostatku.

Dvije minute kasnije nakon kornera Modrić je pucao, a Ronaldo skrenuo loptu u mrežu, no pogodak je postigao iz zaleđa pa mu je opravdano poništen. U istoj minuti na drugoj strani ponovno je pokušao Griezmann, no Navas je izbio loptu u korner. U 74. minuti Benzema je mogao izjednačiti, no glavom je pucao pored gola.

Do kraja susreta, osim toga što je počela jaka kiša, Griezmannov pokušaj u drugoj minuti sudačke nadoknade obranio je Navas. Tako Kraljevi nisu ostali neporaženi na putu do finala, kojeg su u konačnici ipak izborili. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.