EP U17: Njemačka deklasirala Republiku Irsku, Englezi i Nizozemci u četvrtfinalu

Odigrane su utakmice posljednjeg, trećeg kola skupina C i D na Europskom U17 prvenstvu i saznali smo sve parove četvrtfinala.

U skupini C Njemačka je s nevjerojatnih 7:0 deklasirala Republiku Irsku, koja je unatoč porazu prošla dalje. Već u osmoj minuti Abouchabaka je udarcem s ruba šesnaesterca zabio za 1:0, da bi samo sedam minuta kasnije Becker centrirao, a Arp povisio na 2:0. U 21. minuti O’Connor je postigao autogol, a u nastavku Arp je s dva gola u razmaku od samo pet minuta upisao svoj hat-trick. Sedam minuta prije kraja Aeuku je poluvolejom povisio na 6:0, a konačnih 7:0 postavio je Hottmann u 76. minuti.

A Republika Irska prošla je dalje zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi BiH protiv Srbije pogotkom Imamovića u posljednjoj minuti. Te tri momčadi ostale su na tri boda, ali Irci su prošli dalje zahvaljujući boljoj gol razlici.

Skupina D bila je praktički riješena i prije ovog kola, u kojem je Engleska s 3:0 pobijedila Nizozemsku, a obje momčadi prošle su dalje. Sancho je doveo Engleze u vodstvo iz prvog udarca u okvir u 23. minuti, a isti igrač u 48. minuti nakon što je Daverveld zaradio izravni crveni karton, uspješno je realizirao kazneni udarac za 2:0. U posljednjoj minuti Hudson-Odoi postavio je konačnih 3:0.

U drugoj utakmici Ukrajina je upisala jalovu 2:0 pobjedu nad Norveškom, a do pobjede su došli u posljednjim minutama. Prvo je u 78. minuti Kashchuk zabio za 1.0, da bi Kholod tri minute kasnije postavio konačnih 2:0.

EP U17, treće kolo:

Skupina C

Republika Irska 0:7 Njemačka (8. Abouchabaka, 15., 45., 49. Arp, 21. – ag O’Connor, 73. Awuku, 76. Hottmann)

BiH 1:0 Srbija (Imamović 80.)