[VIDEO] SP Hokej na ledu: Uvjerljive pobjede SAD-a, Finske i Švicarske

Završeno je i šesto kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva čime smo došli na točno polovinu grupne faze natjecanja.

U skupini A SAD su očekivano s 3:0 pobijedile Italiju. Nelson je postigao dva pogotka, a Lee jednog, a zanimljivo je da u posljednjoj trećini nije bilo nijednog isključenja ni s jedne strane.

U drugom susretu Njemačka je nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca s ukupnih 3:2 pobijedila Slovačku. Slovaci su pogotcima Matouseka i Hudaceka vodili 2:0, no Reimer i Ehliz odveli su susret u kaznene udarce. U njima je Kahun presudio i donio pobjedu Njemačkoj.

Skupina B otvorena je susretom Švicarske i Bjelorusije, a Švicarci su upisali uvjerljivu 3:0 pobjedu. Po jedan gol pao je u svakoj trećini, a zabijali su Schappi, Ambuhl i Almond.

U drugom susretu Finska je konačno upisala pobjedu deklasiravši Sloveniju 5:2. Slovenci su čak i poveli golom Kuralta, no Savinainen i Rantanen preokrenuli su rezultat. Do novog izjednačenja dolazi u 46. minuti pogotkom Ticara, no u posljednjih deset minuta Aho, Hannikainen i Sallinen zabijaju za pobjedu Finske.