[VIDEO] SP Hokej na ledu: Švedska i Rusija uvjerljive, Češka i Norveška odigrale utakmicu koja se rijetko viđa

Sedmo kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je iza nas, a favoriti su ponovno upisali sve pobjede i mirno idu prema knock-out fazi natjecanja.

U skupini A Rusija je s 3:0 pobijedila Dansku, a svi pogotci postignuti su u drugoj trećini i to u razmaku od 70 sekundi. Kiselevich je doveo Rusiju u vodstvo, Plotnikov je 18 sekundi kasnije povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Gusev.

U drugom susretu Švedska je očekivano s 2:0 pobijedila Latviju. Blagult je u vodstvo doveo Landeskog u desetoj minuti, da bi tri minute prije kraja Lindholm postavio konačnih 2:0.

Zanimljivu utakmicu vidjeli smo u skupini B, gdje je Češka pobijedila Norvešku 1:0 nakon produžetka. Regularni dio završio je bez pogodaka, a u 75. sekundi produžetka Kovar je donio pobjedu Česima.

U posljednjem susretu Kanada je teže od očekivanog s 3:2 pobijedila Francusku. Već u šestoj minuti O’Reilly je doveo Kanadu u vodstvo, no domaćini preokreću pogotcima Dame-Malka i Fleuryja. Ipak, branitelji naslova dolaze do nove pobjede golovima Girouxa i Vlašića.