PPD Zagreb nakon sedmeraca osvojio Kup Hrvatske protiv Nexea

PPD Zagreb ponovno je osvajač Hrvatskog rukometnog kupa, boljim izvođenjem sedmeraca svladali su našički NEXE 28:27 nakon 24:24 remija u regularnom dijelu.

Novi-stari pobjednik hrvatskog rukometnog Kupa je PPD Zagreb koji je u finalu svladao našički Nexe boljim izvođenjem sedmeraca. Nakon regularnog dijela bilo je 24:24 (13:12) dok je nakon sedmeraca bilo 28:27 za Zagrebaše.

Obje momčadi dosta su sporo ušle u utakmicu, dominirali su vratari i obrane ispred njih. Nakon sedam minuta igre tako je rezultat bio tek 2:2, ali onda su se i napadi razigrali. Prvu osjetniju prednost imali su Našičani, u 17. minuti dva puta pogađa Barišić-Jaman i odvodi ih na 9:6. Većinu poluvremena održavali su prednost od tri pogotka, ponajviše sjajnom igrom Ivana Sršena koji je poluvrijeme završio sa šest pogodaka. Zagrebaše je u tim trenucima u susretu držao Luka Mrakovčić koji je zabio četiri od idućih šest pogodaka PPD-a te na odmor odlaze sa samo pogotkom zaostatka 13:12.

I u nastavku Nexe je bio bolja momčad, Zagrebaši nisu vodili niti jednom u cijelom poluvremenu. Ipak, niti Nexe se nije mogao odvojiti u drugom dijelu, najveća prednost koju su imali bila je nekoliko puta dva razlike, ali cijelo vrijeme je to variralo od izjednačenog rezultata do prednosti od dva pogotka Našičana. Minutu prije kraja Vedran Zrnić zabio je sedmerac za plus jedan i činilo se kako će Nexe uzeti kup. Ipak, izjednačenje je donio još jedan bivši hrvatski reprezentativac Igor Vori pogotkom šest sekundi prije kraja, ali iz sumnjive situacije. Imao je Nexe priliku u zadnjem napadu, ali Barišić-Jaman pogađa stativu i odlazi se u lutriju sedmeraca.

U izvođenju smireniji i precizniji su bili igrači PPD-a, a i njihov vratar bio je raspoloženiji vratar Nexea uspio je obraniti tek jedan udarac dok je Stevanović obranio bivšem Zagrebašu Špileru te Eteru i tako se prometnuo u heroja današnjeg susreta. Završni sedmerac zabio je za PPD Stipe Mandalinić.

Prvo ime susreta bio je kapetan Zagreba Zlatko Horvat koji je zavšio susret sa čak deset pogodaka dok je četiri imao Mrakovčić. Kod Našičana devet pogodaka zabio je Sršen, pet Zrnić, a po četiri Barišić-Jaman i Špiler. Lorger je na vratima imao 12 obrana dok su Zagrebovi vratari skupili tek pet, ali bili su bolji kada je bilo važno i kup ponovno odlazi u Zagreb.

Treće mjesto jučer je osvojila Dubrava pobjedom 29:24 protiv Varaždina.