[VIDEO] SP Hokej na ledu: Švedska i SAD izborile četvrtfinale, Francuzi ispali

Deseto kolo Svjetskog hokejaškog prvenstva je iza nas i saznali smo nove sudionike četvrtfinala.

U skupini A SAD su izborile četvrtfinale pobjedom nad Slovačkom od 6:1. Keller i Gaudreau doveli su Amere do prednosti od 2:0, prije nego je Gernat sredinom susreta smanjio na 2:1. Ipak, do kraja susreta Dvorak, Trouba, Lee i ponovno Gaudreau donijeli su SAD-u visoku pobjedu.

Drugi susret ove skupine bio je Skandinavski derbi između Danske i Švedske, koji je pripao Šveđanima, završilo je 4:2. Lundqvist i Nylander s dva gola donijeli su Blagultu uvjerljivo vodstvo od 3:1, no Madsen i Lauridsen smanjili su na 3:2 samo četiri minute prije kraja. Ipak, pitanje pobjednika odlučio je Backstrom golom dvije minute prije kraja.

Skupinu B otvorio je susret Francuske i Češke, a Francuzi su porazom od 5:2 ispali iz mogućnosti prolaska u knock-out fazu. Pastrnak je doveo Čehe u vodstvo, no da Costa je za domaćine izjednačio. Ipak, Repik s dva gola i Rutta odveli su Češku do prednosti od 4:1, prije nego je Roussel smanjio na 4:2. Konačni rezultat postavio je Zohorna 64 sekunde prije kraja.

U drugom susretu Finska je nakon preokreta i produžetka srušila Švicarsku rezultatom 3:2. Herzog i Genazzi zabili su za 2:0 Švicaraca, no Hietanen i Rantanen odveli su susret u produžetak, u kojemu je Filppula donio pobjedu Finskoj.