[VIDEO] Primera: Real na korak do naslova nakon katastrofalnih sudačkih pogrešaka, navijači Celte skandirali ”Namještena liga”

Večeras su na Balaidosu zaostalu utakmicu 21. kola španjolskog prvenstva odigrali Celta Vigo i Real Madrid. Uz nevjerojatno suđenje i skandiranje domaće publike kako je prvenstvo namješteno, Kraljevi su pobijedili 4:1 i odvojili se od Barcelone na tri boda, prije posljednjeg kola u nedjelju. Momčad Zinedinea Zidanea u susret je ušla bez ozljeđenih Balea, Carvajala, Pepea i Jamesa, dok je Nacho susret propustio zbog akumuliranih žutih kartona. S druge strane, domaća momčad nije mogla računati na Rossija i Radoju zbog ozljeda.

Već u desetoj minuti Kraljevi su iz prve prilike poveli. Isco je progurao loptu do Ronalda, koji s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0. Četiri minute kasnije prvi udarac imala je i domaća momčad, no Navas je obranio pokušaj Jonnyja. U 26. minuti imao je priliku i Sisto, no pucao je preko gola. U 31. minuti Daniel Wass odlično je pucao iz slobodnog udarca, ali i njegov pokušaj krajnjim naporom obranio je Navas.

Pet minuta kasnije Aspas je pogodio vanjski dio mreže, da bi samo minutu kasnije pucao pored gola. U 38. minuti Varane je igrao rukom unutar kaznenog prostora, a iako su svi na stadionu vidjeli da je trebao biti dosuđen kazneni udarac, Martinez Munuera donio je kontroverznu odluku nedosudivši kazneni udarac i time očito pomogao Kraljevima u pohodu na osvajanje naslova. Do kraja prvog dijela Alvarez je obranio pokušaj Benzeme i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Već u trećoj minuti nastavka Isco je uposlio Ronalda, koji uz pomoć stative povisuje prednost Reala na 2:0. Nova, katastrofalna pogreška suca Munuere dogodila se u 63. minuti. Ramos je s leđa srušio Aspasa, koji pada, a umjesto kaznenog udarca sudac mu je pokazao crveni karton zbog simuliranja.

Sudac je tada potpuno izgubio konce utakmice i isključio domaćeg trenera Berizza, koji je prošao cijeli teren na putu do svlačionice, a navijači su simbolično vikali Namještena liga! Uspio je u 69. minuti Šveđanin Guidetti prekrasnim golom smanjiti na 2:1, no samo minutu kasnije Benzema je nakon pomutnje u domaćoj obrani zabio za 3:1.

Nevjerojatnu priliku u 75. minuti propustio je Ronaldo, koji je s pet metara promašio praznu mrežu i pucao pored gola. Minutu kasnije Alvarez je obranio pokušaj Isca, a Benzema je u 85. minuti s tri metra pucao ravno u Alvareza. Dvije minute prije kraja Kroos je postavio konačnih 4:1. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok je Mateo Kovačić ušao u 71. minuti.