[VIDEO] SP Hokej na ledu: Finci izbacili SAD, Švedska i Rusija uvjerljivo do polufinala

Odigrani su svi četvrtfinalni susreti Svjetskog hokejaškog prvenstva i poznati su parovi polufinala.

Veliku senzaciju priredila je Finska, koja je s 2:0 pobijedila i izbacila SAD. Naime, Finci su se jedva plasirali u knock-out fazu natjecanja, nakon što su bili četvrtoplasirani u svojoj skupini, dok su Ameri osvojili svoju skupinu ispred Rusije i Švedske. Međutim, danas nije bio njihov dan i Skandinavci su pogotcima Rantanena s igračem više i Kemppainena nakon polukontre pred 8 968 gledatelja prošli dalje.

U drugom četvrtfinalu Rusija nije imala problema i s lakoćom je izbacila Češku 3:0. Već je sve bilo riješeno nakon prve trećine, u kojoj su Orlov i Kucherov zabili dva pogotka. Konačnih 3:0 djelo je Panarina šest minuta prije kraja.

Branitelj naslova, momčad Kanade, igrala je protiv Njemačke, a domaćin je pružio dobar otpor i pred 16 653 domaćih navijača izgubio s minimalnih 2:1. Bodreni domaćom publikom Nijemci su izdržali 18 minuta, a tada je Scheifele zabio za 1:0. Na 2:0 povisio je Skinner svega 112 sekundi prije kraja druge trećine, a konačnih 2:1 postavio je Seidenberg šest minuta prije kraja.

Posljednji susret dana bio je onaj europski između Švicarske i Švedske, a Skandinavci su pred 8 417 gledatelja pobijedili 3:1. Tre Kronor je poveo već u petoj minuti preko Backstroma, no sedam minuta prije kraja prve trećine Haas je izjednačio. Na samom otvaranju druge trećine upravo je Backstrom zaradio četiri minute isključenja, no Švicarci to nisu iskoristili. Kazna je stigla u 34. minuti, prekrasnom asistencijom preko cijelog terena Ekman-Larsson je izbacio cijelu momčad Švicarske, a William Nylander svojim šestim golom na natjecanju vratio prednost Švedskoj. U posljednjoj trećini Edler je nakon odbijanca postavio konačnih 3:1.

Parovi polufinala, koji su na rasporedu u subotu 20. svibnja, su Kanada – Rusija i Finska – Švedska.