EP U17: Španjolska nakon drame osvojila naslov boljim izvođenjem jedanaesteraca

Španjolska je po treći put u povijesti i prvi put nakon 2008. godine osvojila Europsko U17 prvenstvo. Na Stadionu Anđelko Herjavec u Varaždinu s nakon jedanaesteraca pobijedila je Španjolsku s ukupnih 6:3, nakon što je u regularnom dijelu došla do izjednačenja od 2:2 u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Finale je u četvrtoj minuti otvorio Blanco udarcem pored gola, a Englezi su iz prve prilike poveli. Sancho je uposlio Hudson-Odoija, a igrač Chelseaja je pretrčao desetak metara i pucao u same rašlje, neobranjivo za Fernandeza i zabio za 1:0. Torres je odgovorio u 22. minuti, no pucao je zamalo pored gola.

Tri minute kasnije ni Ruiz nije pogodio okvir gola, no u 38. minuti Moha je pogrešno dodao loptu za Ruiza, koji brzo prizemno dodaje za Moreyja, a on izjednačuje na 1:1 i na odmor se odlazi s neriješenim rezultatom.

Nastavak je u 49. minuti otvorio Hudson-Odoi udarcem ravno u Fernandeza, a u 58. minuti Englezi ponovno vode. Nakon pomutnje nakon engleskog kornera Phil Loden udarcem s 25 metara fantastično je pogodio uz samu stativu i vratio prednost Engleske na 2:1.

Pokušavala je Furija što prije izjednačiti, no Ruiz je pucao preko gola, a Gomezov pokušaj obranio je Bursik. Golman Engleske obranio je i pokušaj Ruiza u 66. minuti, kao i udarac istog igrača u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ipak, nakon kornera Alonsa u šestoj minuti sudačke nadoknade Diaz je skočio i glavom zabio za 2:2 te odveo susret u jedanaesterce. U prvoj seriji Barlow i specijalist za kaznene udarce Ruiz bili su sigurni, da bi u drugoj seriji nakon pogotka Moreyja, velika mlade zvijezda Liverpoola Brewster pogodio stativu. Koncentracija Tri Lava tada je u potpunosti pala pa je Latibeaudiere pucao visoko preko gola. To su iskoristili Gomez i Chust i s konačnih 6:3 donijeli Furiji naslov. Medalje je uz Giorgija Marchettija dodjeljivao i Niko Kranjčar.