[VIDEO] SP U20: Venezuela srušila Njemačku, Englezi deklasirali Argentinu

Danas je u Južnoj Koreji započelo 21. Svjetsko U20 prvenstvo, koje će se do 11. lipnja održati u toj azijskoj zemlji. Prije dvije godine naslov je osvojila Srbija, pobijedivši u finalu Brazil nakon produžetaka 2:1, dok je Mali osvojio broncu. Zanimljivo, nijedna od te tri momčadi nije izborila ovogodišnji Mundijal.

U skupini A Engleska je senzacionalnom pobjedom od 3:0 slavila protiv Argentine. Gaučosi su bolje krenuli u susret i Colombatto je nakon kornera pogodio gredu. Međutim, u 38. minuti Calvert-Lewin glavom je donio prednost Englezima. U sedmoj minuti nastavka Armstrong je sjajno izbjegao zamku za zaleđe i povisio na 2:0, a u 78. minuti izravni crveni karton zbog udarca laktom zaradio je Martinez. Konačnih 3:0 postavio je Solanke iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Domaća momčad nije imala problema i protiv Gvineje upisala je sigurnu 3:0 pobjedu. U 36. minuti Lee je doveo Južnu Koreju u vodstvo pogotkom nakon soloprodora, a Lim i Paik (lobom) su u posljednjih 15 minuta samo potvrdili pobjedu.

Skupina B otvorena je senzacionalnom pobjedom Venezuele nad Njemačkom od 2:0. Elf je bio bolji u prvom dijelu, no u nastavku je Pena u 51. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku stopera Njemačke i zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije lopta dolazi do Cordove, koji postavlja konačnih 2:0.

U drugom susretu iste skupine Meksiko je puno teže od očekivanog s 3:2 pobijedio debitanta u ovom natjecanju, Vanuatu. U desetoj minuti Magana je glavom zabio za 1:0, a 15 minuta kasnije Cisneros je povisio na 2:0 i činilo se kako će El Tri upisati sigurnu pobjedu. Međutim, u 52. minuti Kalo se našao sam ispred vratara Meksika i smanjio na 2:1, da bi deset minuta kasnije Wilkins nakon soloprodora udarcem uz samu stativu izjednačio. Ipak, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Alvarez je neobjašnjivo ostao sam nakon centaršuta i donio pobjedu Meksiku.

SP U20, prvo kolo:

Skupina A

Argentina 0:3 Engleska (38. Calvert-Lewin, 52. Armstrong, 90+3. – 11m Solanke)

Južna Koreja 3:0 Gvineja (Lee 36., Lim 76., Paik 81.)

Skupina B

Venezuela 2:0 Njemačka (Pena 51., Cordova 54.)

Vanuatu 2:3 Meksiko (Kalo 52., Wilkins 62. / 10. Magana, 25. Cisneros, 90+4. Alvarez)