[VIDEO] Primera: Čopov Sporting ispao iz lige, Halilovićev Las Palmas poražen od Deportiva

Espanyol je jučerašnjom 2:1 pobjedom nad Granadom otvorio posljednje, 38. kolo španjolskog prvenstva, a danas su odigrane još četiri utakmice.

U ranijem terminu Sporting Gijon se od prvoligaškog društva oprostio remijem s Betisom od 2:2. Domaćin je i poveo već u sedmoj minuti. Carmona je uposlio Pereiru, koji s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0. Ipak, Castro je prvo u 22. minuti iskoristio veliku pogrešku golmana Cuellara i izjednačio, da bi u 59. minuti nakon soloprodora preokrenuo rezultat. Ipak Lopes je u 79. minuti centrirao, a Carmona postavio konačnih 2:2. Duje Čop u igru je ušao u 65. minuti.

Deportivo La Coruna s uvjerljivih 3:0 svladao je Las Palmas i time nanio četvrti uzastopni poraz Kanarincima. Već u četvrtoj minuti Andone je s desetak metara zabio za 1:0, a zatim je u 28. minuti nakon polukontre i soloprodora i povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Gil u 39. minuti. Alen Halilović u igru je ušao u 78. minuti, a dvije minute kasnije Hernan je zaradio i crveni karton za gostujuću momčad.

Leganes i Alaves remizirali su 1:1, čime je domaća momčad sezonu završila na 17. mjestu. Goste je u vodstvo doveo Krstičić glavom nakon centaršuta Feddala u 64. minuti, da bi bod Leganesu donio Timor minutu prije kraja prekrasnim pogotkom s 20 metara.

U posljednjem susretu dana Sevilla je potvrdila play-off Lige prvaka pobjedom protiv pretposljednje Osasune od 3:0. Već u desetoj minuti Vitolo je pospremio odbijenu loptu u mrežu za 1:0, a deset minuta kasnije Escudero je prizemno centrirao za Vazqueza, koji povisuje na 2:0. Pogodak za 3:0 djelo je Jovetića, koji je u 35. minuti nakon sjajnog soloprodora zabio eurogol ispod same grede. Nakon odličnog centaršuta Mariana u 60. minuti na 4:0 povisio je Vazquez poluvolejom, da bi konačnih 5:0 postavio Vitolo nakon soloprodora deset minuta prije kraja.