[VIDEO] SP U20: Zambija srušila Portugal, Urugvaju derbi protiv Italije

Odigrane su utakmice prvog kola u skupinama C i D na Svjetskom U20 prvenstvu u Južnoj Koreji, a iznenađenja ni danas nije nedostajalo.

U skupini C ogromnu senzaciju napravila je Zambija, koja je s 2:1 srušila Portugal. U 51. minuti Chilufya je odbijanac pospremio u mrežu, nakon nespretne obrane portugalskog vratara, a Sakala je u 76. minuti izašao sam pred golmana i povisio na 2:0. Počasni gol za Portugal postigao je Helder u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici iste skupine Iran je s minimalnih 1:0 pobijedio Kosta Riku. Jedini gol gledatelji u Jejuu vidjeli su devet minuta prije kraja, kad je Mehdikhani lijepo primio loptu nakon centaršuta i donio sva tri boda Irancima.

Skupinu D otvorio je susret Južnoafričke Republike i Japana, kojeg su Samuraji dobili s 2:1. Povela je momčad iz Afrike golom Margemana, iako je loptu u mrežu skrenuo japanski stoper. Osaka je tada pogodio gredu, a do preokreta ipak dolazi u nastavku. Prvo je Ogawa izjednačio u 48. minuti, da bi pobjedu donio Doan u 72. minuti.

Posljednji susret dana ujedno je bio i najuzbudljiviji, a Urugvaj je pobijedio Italiju s minimalnih 1:0. Jedini gol djelo je Amarala, koji je u 76. minuti savršeno pogodio iz slobodnog udarca i donio tri boda Urugvajcima. Vrijedi spomenuti i kako južnoamerička momčad nije iskoristila kazneni udarac sredinom prvog dijela.