[VIDEO] Primera: Barcelona nakon preokreta svladala Eibar

Barcelona je na Camp Nou odigrala posljednju domaću utakmicu ove sezone. Blaugrana je ugostila Eibar i nakon preokreta pobijedila 4:2. Ipak, to nije bilo dovoljno za naslov, pošto je Real Madrid pobijedio Malagu 2:0.

Uzdrmani činjenicom kako je Real već u drugoj minuti poveo protiv Malage, u sedmoj minuti Inui je pobjegao Rakitiću, pokupio sjajan centaršut i poluvolejom zabio ispod same grede za prednost Eibara. Samo minutu kasnije Suarez se našao sam pred Yoelom, no pucao je pored gola. Urugvajac je i u 13. minuti pucao preko gola, a minutu kasnije Alba je prizemno centrirao, a Suarez zabio za 1:1. Međutim, Alba se nalazio u zaleđu i gol je opravdano poništen.

Katalonci su imali terensku inicijativu, čak 73% posjeda lopte, no do prve veće prilike došli su u 33. minuti, kad je Rakitić pucao ravno u Yoela. U 36. minuti Suarez se ponovno našao sam pred Yoelom, koji mu je fenomenalnom paradom obranio pokušaj. U posljednjim trenutcima prvog dijela Inuijev udarac obranio je Ter Stegen, da bi Pena odbijenu loptu poslao pored gola i na odmor se otišlo s vodstvom Eibara.

Inui je otvorio i nastavak udarcem, kojeg mu je obranio Ter Stegen, da bi u 50. minuti Yoel odlično obranio pokušaj Inieste. Kapetan Katalonaca i u 52. minuti je pucao, no Yoel je izbio njegov pokušaj u korner. 74 932 gledatelja tad je čulo da je Real poveo 2:0 i sve nade za naslov prvaka pale su u vodu. Čuli su to i igrači pa je Messi propustio sjajnu priliku u 57. minuti.

U 61. minuti potresenu Barcelonu dodatno je šokirao Inui i od grede zabio za 2:0. Samo dvije minute kasnije Neymar je na asistenciju Messija pogodio stativu, a David Junca zabio autogol i smanjio na 2:1.

U 66. minuti i Neymar je propustio stopostotnu priliku, da bi četiri minute kasnije Alba bio srušen u kaznenom prostoru i Hernandez je pokazao na bijelu točku. Međutim, Yoel je obranio kazneni udarac Messiju i ostalo je 2:1.

U 73. minuti Blaugrana izjednačuje. Neymar je izveo korner, Alcacer prebacio glavom loptu do Suareza, a Urugvajac zabio za 2:2. Svega pola minute kasnije Capa je srušio Neymara i zaradio drugi žuti karton, a Messi ovaj put zabio iz kaznenog udarca i doveo Barcelonu u vodstvo. Mogao je Alcacer dokrajčiti goste, no glavom je pucao ravno u Yoela.

Do kraja susreta još je i Messi petom zabio gol, koji je zbog zaleđa opravdano poništen, a Yoel je Suarezu obranio novu stopostotnu priliku.

Za kraj ligaške sezone Lionel Messi nanizao je četvoricu igrača i nakon soloprodora povisio na 4:2 i time postavio konačni rezultat. Ivan Rakitić igrao je do 71. minute.