[VIDEO] SP U20: Francuska i Senegal uvjerljivi, remi Ekvadora i SAD-a

Odigrano je i prvo kolo Svjetskog U20 prvenstva u skupinama E i F, a prošlo je bez prevelikih iznenađenja.

U skupini E natjecanje su otvorili Francuska i Honduras, a Francuzi su došli do uvjerljive 3:0 pobjede. Već u 15. minuti Augustin je iz slobodnog udarca s 18 metara zabio za 1:0, a Harit je minutu prije odmora povisio rezultat uz pomoć stopera Hondurasa. Konačnih 3:0 postavio je Terrier glavom devet minuta prije kraja.

U drugom susretu iste skupine Vijetnam i Novi Zeland remizirali su bez pogodaka.

Ekvador i SAD nevjerojatnim 3:3 remijem otvorili su natjecanje u skupini F. U petoj minuti Lino je iskoristio odbijenu loptu i zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Cabezas je povisio na 2:0. Ipak, Ameri se uz dva gola Sargenta vraćaju u susret, da bi Cabezas svojim drugim pogotkom vratio prednost Ekvadoru. Međutim, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade de la Torre je poluvolejom donio bod SAD-u.

Dan su zaključili Saudijska Arabija i Senegal, a Senegalci su upisali pobjedu od 2:0. U 13. minuti Niane se sjurio u kazneni prostor i krasnim poluvolejom zabio za 1:0, a svega dvije minute kasnije poluvolejom je i Diagne zabio gol i postavio konačnih 2:0.

SP U20, prvo kolo:

Skupina E

Francuska 3:0 Honduras (Augustin 15., Harit 44., Terrier 81.)

Vijetnam 0:0 Novi Zeland

Skupina F

Ekvador 3:3 SAD (Lino 5., Cabezas 7., 64. / 36., 54. Sargent, 90+4. de la Torre)

Saudijska Arabija 0:2 Senegal (13. Niane, 15. Diagne)