[VIDEO] SP U20: Autogol sa centra i gol golmana obilježili drugo kolo

Drugo kolo u skupinama A i B na Svjetskom U20 prvenstvu je iza nas i saznali smo prve sudionike osmine finala.

Nakon velike 3:0 pobjede nad Gaučosima Englesku je prizemljila momčad Gvineje, završilo je 1:1. U 53. minuti Cook je odličnim udarcem s 30 metara doveo Tri Lava u vodstvo, no svega šest minuta kasnije Tomori je sa centra postigao autogol i donio Gvineji bod.

U drugoj utakmici iste skupine domaća momčad Južne Koreje s 2:1 je pobijedila potpuno neprepoznatljivu Argentinu i izborila osminu finala. Već u 18. minuti Lee je povukao polukontru i u soloprodoru prošao kroz trojicu igrača te lobom zabio za 1:0. Tri minute prije odmora Paik je iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca povisio na 2:0, a u 50. minuti Torres je samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

U skupini B Venezuela je očekivano sa čak 7:0 deklasirala Vanuatu i također izborila osminu finala. Nakon točno pola sata igre Velasquez je glavom načeo mrežu Vanuatua, a Cordova je tri minute prije odmora također glavom povisio na 2:0. Nastavak je već u prvim sekundama otvorio Penaranda golom za 3:0, da bi golman Farinez u 56. minuti iz kaznenog udarca povisio na 4:0. Cordova je svojim drugim golom povisio na 5:0, prije nego je Hurtado u 82. minuti zabio za 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Sosa minutu prije kraja.

Posljednji susret dana između Meksika i Njemačke završio je bez pogodaka.

SP U20, drugo kolo:

Skupina A

Engleska 1:1 Gvineja (Cook 53. / 59. – ag Tomori)

Južna Koreja 2:1 Argentina (Lee 18., Paik 42. – 11m / 50. Torres)

Skupina B

Venezuela 7:0 Vanuatu (Velasquez 30., Cordova 42., 73., Penaranda 46., Farinez 56. – 11m, Hurtado 82., Sosa 89.)

Meksiko 0:0 Njemačka