[VIDEO] Europska liga: Pogba i Mkhitaryan donijeli Unitedu povijesni naslov!

Švedska Friends Arena bila je poprište velikog finala Europske lige, u kojem su se sastali nizozemski Ajax i engleski Manchester United. Crveni vragovi nikad u klupskoj povijesti nisu osvojili ovo natjecanje, a u susret su ušli bez Ibrahimovića, Baillyja, Roja, Shawa i Younga. Ipak, momčad Josea Mourinha s 2:0 pobijedila je Ajax i po prvi put u povijesti osvojila naslov Europske lige.

Susret je otvoren minutom šutnje zbog terorističkog napada u Manchesteru, a engleska momčad nije ni odradila preskonferenciju uoči samog finala. Već u 26. sekundi Pogba je pucao iz daljine zamalo pored gola, a amsterdamska momčad prvi udarac uputila je u 15. minuti, no Traore je pucao ravno u Romera. U 18. minuti Crveni vragovi su poveli. Fellaini je uposlio Pogbu, koji puca, a Sanchez skreće loptu i donosi Unitedu prednost.

U 24. minuti kapetan Valencia sjurio se u kazneni prostor, no Onana mu je obranio udarac iskosa. Do kraja poluvremena Nizozemci su bili bolji, no bez izrazitijih prilika i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Mourinhove momčadi. Zanimljivo, Pogbi je to bio treći gol u Europi ove sezone, a postao je tek treći Francuz strijelac u finalu Kupa Uefe ili Europske lige.

Već u trećoj minuti nastavka dolazi do rješenja pitanja osvajača Europske lige. Nakon kornera Smalling je dobio zračni dvoboj i proigrao Mkhitaryana, a Armenac poluvolejom povisio na 2:0. U 65. minuti i sam Fellaini imao je priliku glavom, no Onana mu je obranio udarac.

Nakon dugo vremena zaprijetio je i Ajax, no Ziyech je iz daljine pucao daleko pored gola. I de Ligt je u 81. minuti pucao, ali također pored gola, baš kao i Sanchez dvije minute kasnije. Van De Beek je također imao lijepu priliku tri minute prije kraja, no Romero je obranio njegov udarac i ostalo je 2:0. Tako su Crveni vragovi po prvi put u povijesti osvojili ovo prestižno natjecanje i time izborili grupnu fazu Lige prvaka nagodinu.