[VIDEO] SP U20: Francuska u osmini finala, pobjede Novog Zelanda i Saudijske Arabije

Odigrano je drugo kolo u skupinama E i F na Svjetskom U20 prvenstvu i saznali smo novog sudionika osmine finala.

A to je momčad Francuske, koja je potpuno očekivano sa 4:0 razbila Vijetnam. Već u 18. minuti Thuram je glavom nakon kornera zabio za 1:0, da bi samo četiri minute kasnije Augustin povisio na 2:0. Minutu prije odmora isti igrač povisio je na 3:0, da bi konačni rezultat postavio Poha prekrasnim pogotkom s 25 metara.

U drugoj utakmici ove skupine Novi Zeland je s 3:1 pobijedio Honduras i došao na korak do osmine finala. Već u prvoj minuti Bevan je izbjegao zaleđe i uz pomoć grede doveo Novi Zeland u vodstvo, da bi u 23. minuti Ashworth glavom povisio na 2:0. U 50. minuti Alvarez je u 50. minuti iskoristio obrambenu pogrešku i smanjio na 2:1, no svega šest minuta kasnije Bevan je iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:1.

U skupini F Saudijska Arabija je s 2:1 pobijedila Ekvador. Već u sedmoj minuti Al-Yami je odličnim udarcem uz pomoć grede zabio za prednost Arapa, da bi pet minuta prije kraja isti igrač klizećim startom povisio na 2:0. Počasni gol djelo je Caiceda minutu prije kraja.

U posljednjem susretu dana SAD su s minimalnih 1:0 pobijedile Senegal i preuzele vrh skupine. Jedini gol pao je u 34. minuti kad je Sargent okrenuo svog čuvara i donio pobjedu Amerima.