[VIDEO] SP U20: Portugal i Japan provukli se u osminu finala, Argentina na pragu ispadanja

Odigrane su i utakmice posljednjeg, trećeg kola u skupinama C i D na Svjetskom U20 prvenstvu u Južnoj Koreji i saznali smo nove sudionike osmine finala.

U skupini C Portugal je nakon preokreta pobijedio Iran 2:1 i izbacio ga iz natjecanja. Već u četvrtoj minuti Shekari je glavom nakon kornera donio prednost Irancima, no u 54. minuti Goncalves je također nakon kornera izjednačio na 1:1. Preokret i pobjedu Portugalu donio je Silva četiri minute prije kraja.

U drugom susretu Kosta Rika je nanijela prvi poraz Zambiji i pobjedom od 1:0 prošla dalje kao najbolja trećeplasirana momčad. Jedini gol pao je već u 15. minuti nakon što je Dalyjev pokušaj iz kaznenog udarca obranio golman, no lopta mu se vratila i donio je pobjedu i prolaz Kosta Rici. Unatoč porazu, Zambija je osvojila prvo mjesto u skupini.

Urugvaj i JAR bez pogodaka su otvorili skupinu D, čime je južnoamerička momčad osvojila prvo mjesto, dok je afrička momčad ispala kao posljednja momčad skupine.

U drugoj utakmici Japan i Italija miroljubivim 2:2 remijem plasirale su se u osminu finala. Već u trećoj minuti Orsolini je poluvolejom doveo Talijane u prednost, a samo četiri minute kasnije Panico je povisio na 2:0. Do odmora Doan je klizećim startom smanjio na 2:1, a isti igrač u 50. minuti je nakon soloprodora izjednačio i odveo Samuraje u knock-out fazu natjecanja.