Jug poražen u finalu Lige prvaka, Szolnoki je novi prvak Europe

Dubrovački Jug nažalost nije uspio obraniti naslov prvaka Europe, u finalu Final Sixa bolji je od njih bio mađarski Szolnoki uvjerljivih 10:5.

Jug ipak nije uspio obraniti naslov prvaka Europe, bolji je od njih u finalu Final Sixa bio mađarski Szolnoki rezultatom 5:10. Mađari su iskoristili domaći bazen u Budimpešti te tako u svom prvom finalu osvojili prvi naslov prvaka Europe.

U trećoj utakmici u tri dana ipak nije Jug imao šanse. Vidjelo se da su Mađari odmorniji i moglo bi se kazati kako je taj dan odmora bio presudan. Igrali su jako visoku i fizički zahtjevnu obranu te time izmorili Jugaše i na tako presudili utakmicu. Također odlično je branio njihov vratar Nagy dok Bijač nikako nije mogao nešto obraniti. Niti realizacija igrača više Juga nije bila na razini dok su Mađari to držali stalno na visokih pedesetak posto.

Prvi puta na završnom turniru Jug nije prvi poveo. Nakon dvije minute susreta mađarski sastav u vodstvo je doveo najbolji igrač Andrija Prlainović. Ipak, Jugaši se odlično vraćaju te odlaze na predah s 2:1 vodstvom pogocima Markovića i Jokovića. Prvo vodstvo od dva pogotka imali su odmah na početku druge četvrtine pogotkom Lončara s igračem više. Do novog izjednačenja Mađare s dva uzastopna pogotka dovodi još jedan srpski reprezentativac Aleksić. Jug je ponovno poveo sjajnim pogotkom Macana,  ali nakon toga Szolnoki radi važnu seriju. Na vratima se razbranio Nagy, a na drugoj strani Prlainović zabija peterac, a zatim dva gola i Vamos za 4:6 Szolnokija na poluvremenu.

I u nastavku su bolje odigrali Mađari. Prvi puta su na tri pogotka razlike otišli nakon samo dvije minute pogotkom Prlainovića iz novog peterca. Smanjenje razlike donio je svojim drugim pogotkom Marković, ali za tri razlike na 5:8 mađarske momčadi nakon tri četvrtine pogađa Aleksić. U posljednjoj četvrtini Jug je krenuo na sve ili ništa, a nažalost ispalo je samo još većim porazom. Nagy je potpuno zaključao svoja vrata i nije dopustio više niti jedan pogodak dok su Bijača probili po jednom kapetan Gocić te Kis za uvjerljivo slavlje domaćina 5:10.

Definitivno igrač utakmice bio je vratar Szolnokija Viktor Nagy s 12 obrana dok su po tri pogotka postigli Andrija PrlainovićMilan Aleksić, a dva je dodao Marton Vamos. Kod Juga tek je Pavo Marković zabio dva pogotka dok su po jedan upisali Joković, Lončar i Macan, a Bijač na vratima imao tek pet obrana, sve u drugom poluvremenu.