[VIDEO] Copa del Rey: Barcelona pobjedom nad Alavesom osvojila svoj treći uzastopni naslov

Posljednju službenu utakmicu na Vicente Calderonu večeras su u finalu španjolskog Kupa odigrali Barcelona i Alaves. Katalonci su u svom četvrtom uzastopnom finalu osvojili svoj treći uzastopni naslov pobjedom od 3:1, čime se Luis Enrique na najbolji mogući način oprostio od klupe Blaugrane – trofejom.

Već u šestoj minuti Alba je glavom pucao pored gola, da bi pet minuta kasnije Mascherano u skoku glavom udario u Llorentea tolikom silinom da mu se raskrvarila glava i nije mogao nastaviti susret pa ga je zamijenio Gomes. Nastavili su igrači Alavesa s grubom igrom pa su na travi ostali ležati i Iniesta i Umtiti.

U 27. minuti vidjeli smo prvu priliku za Alaves, no Gomez je pogodio stativu. Samo minutu kasnije na drugoj strani Pacheco je krajnjim naporom obranio pokušaj Alcacera, no ništa nije mogao u 30. minuti. Leo Messi prošao je dvojicu igrača, napravio dvostruko proigravanje s Neymarom i zabio za 1:0.

Svega tri minute kasnije Hernandez je iz slobodnog udarca u same rašlje zabio i izjednačio na 1:1. U 40. minuti Pacheco je obranio pokušaj Messija iz slobodnog udarca, a minutu kasnije Rakitić je pucao zamalo pored gola. I onda, 40-ak sekundi prije kraja regularnog dijela, Umtiti je uzeo jednu loptu u obrani i uposlio Neymara, koji pronalazi Messija. Argentinac je dodao za Gomesa, koji prizemno centrira, a Neymar vraća vodstvo Blaugrani.

U posljednjim trenutcima sudačke nadoknade Messi je u svom stilu predriblao četvoricu igrača Alavesa i u savršeni trenutak asistirao za Alcacera, koji povisuje na 3:1 i na odmor se otišlo s velikim vodstvom Barcelone.

Nastavak je u 48. minuti otvorio Ibai Gomez slobodnim udarcem, no pucao je pored gola. Samo dvije minute kasnije Messi je ponovno prošao dvojicu igrača i prizemno centrirao, no Pacheco je obranio pokušaj Alcacera. Nakon dugo vremena vidjeli smo novi udarac, no Rakitić je pucao visoko preko gola.

20 minuta prije kraja Deyversonov pokušaj nogom je obranio Cillessen, a isti igrač samo minutu kasnije zabio je pogodak, koji je opravdano zbog zaleđa poništen. Do kraja susreta Katalonci su mirno priveli susret kraju i osvojili svoj 29. naslov prvaka Kupa Španjolske. Ivan Rakitić igrao je do 83. minute, a umjesto njega nakon nešto više od šest mjeseci ušao je Aleix Vidal. Također, ovom pobjedom Athletic Bilbao osigurao je play-off Europske lige.