[VIDEO] SP U20: Francuska stopostotna, Saudijska Arabija izbacila Argentinu!

Odigrani su posljednji susreti trećeg kola skupina E i F na Svjetskom U20 prvenstvu i saznali smo sve sudionike osmine finala.

Francuska je u skupini E s 2:0 pobijedila Novi Zeland i osvojila prvo mjesto u skupini. Igrač utakmice bio je Saint-Maximin, koji je postigao oba gola. Prvo je u 22. minuti pogodio s 20 metara za 1:0, da bi 15 minuta kasnije iz mrtvog kuta savršeno pogodio za konačnih 2:0.

U drugom susretu ove skupine Honduras je također s 2:0 pobijedio Vijetnam, no zbog loše gol razlike nije uspio proći dalje. Nakon puno propuštenih prilika Vijetnamce je napokon probio Ceuz u 76. minuti, da bi konačnih 2:0 postavio Alvarez u trećoj minuti sudačke nadoknade.

SAD su u skupini F remizirale sa Saudijskom Arabijom 1:1 i na taj način osvojile prvo mjesto u skupini i omogućile Saudijcima da izbace Argentinu. U 40. minuti Lennon se našao sam pred golmanom i poslao odbijanac u mrežu za vodstvo Amera, no u 74. minuti Alamri je glavom nakon kornera izjednačio i odveo svoju momčad u play-off.

U drugom susretu Senegal je bez pogodaka remizirao s Ekvadorom i također izborio osminu finala.