[VIDEO] LP (Ž): Lyon nakon drame jedanaesteraca pobijedio PSG i obranio naslov!

Na Cardiff City Stadionu u Walesu pred 22 433 gledatelja Lyon i Paris Saint-Germain odigrale su veliko finale 16. izdanja Lige prvaka za žene. I baš kao i prošle godine susret je nakon 0:0 remija otišao u izvođenje jedanaesteraca, gdje je Lyon pobijedio 7:6 i obranio naslov.

Početak utakmice protekao je u iznimno čudnom ozračju i obje momčadi imale su puno pogrešaka u dodavanjima, ali i tranziciji lopte. Iz prvih 25 minuta jedino vrijedno spomena bila je ozljeda Alex Morgan u 23. minuti pa je umjesto nje ušla Thomis. Prvi udarac vidjeli smo u 27. minuti nakon pogreške u predaji lopte M’Bock Bathy, no Delie je pucala pored gola.

Braniteljice naslova odgovorile su u 32. minuti, no Majri je pucala ravno u Kiedrzynek. Svega 40-ak sekundi kasnije Cristianne je u nevjerojatnom soloprodoru prošla između tri igračice, no njezin udarac obranila je Bouhaddi. Parižanke su nastavile s mini pritiskom pa je nakon slobodnog udarca u 38. minuti Formiga glavom pucala ravno u Bouhaddi. 20 sekundi prije kraja Cristianne je pucala pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Najbolja igračica Europe Ada Hegerberg otvorila je nastavak odličnim udarcem u 47. minuti, no zamalo je pucala pored gola. Norvežanka je i u 52. minuti imala sjajnu priliku dovesti Lyon u vodstvo. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca prvi pokušaj obranila joj je Kiedrzynek, a lopta se odbila Hegerberg, koja s tri metra puca pored gola.

Nastavile su igračice Lyona s pritiskom i puno boljom igrom u nastavku. Tako je u 62. minuti Marozsan pucala ravno u Kiedrzynek, no PSG je umalo šokirao braniteljice naslova svega pola minute kasnije. Trana je fenomenalnom loptom pronašla Delie, no ona sa samo osam metara puca pored gola. Do kraja regularnog dijela još je Marozsan pucala pored gola i susret je otišao u produžetke.

Produžetak je u šestoj minuti otvorila Majri, no Kiedrzynek je ponovno bila nesavladiva, baš kao i tri minute kasnije nakon udarca Marozsan. Ista igračica u 103. minuti pucala je preko gola, a posljednju priliku imala je Majri, no pucala je pored gola i po treći put finale Lige prvaka otišlo je sve do izvođenja jedanaesteraca.

Po jedna igračica sa svake strane nije iskoristila je jedanaesterac, a sve ostale su pogađale do osme serije. Tada je Poljakinja Kiedrzynek, golmanica Parižanki, izvela jedan od najlošijih jedanaesteraca viđenih u finalima i pucala pored gola, da bi golmanica Lyona Bouhaddi na drugoj strani zabila gol i donijela svojoj momčadi novi naslov.

Ovime je momčad trenera Gerarda Precheura po četvrti put osvojila ovo natjecanje i izjednačila se s Turbinom iz Potsdama na prvom mjestu ljestvice klubova s najviše trofeja. U konačnici su Zsanett Jakabfi (Wolfsburg) i Vivianne Miedema (Bayern) podijelile nagradu za najboljeg strijelca natjecanja, obje su postigle po osam pogodaka.