[VIDEO] LP: Mandžukićev gol nedovoljan, Real Madrid obranio naslov!

Iza nas je 62. finale najvećeg i najjačeg klupskog natjecanja na svijetu, Lige prvaka. U osmom talijansko-španjolskom finalu Real Madrid je pobijedio Juventus 4:1 i time obranio naslov i osvojio svoju 12. titulu.

Već u trećoj minuti vidjeli smo prvu priliku kad je Mandžukić centrirao, no Higuain je glavom slabo pucao ravno u Navasa. Argentinac je i minutu kasnije pucao s poludistance, no Kolumbijac je ponovno obranio njegov pokušaj. U sedmoj minuti Pjanić je fantastično pucao, no Navas je krajnjim naporom izbio loptu, da bi Kraljevi iz prvog udarca poveli. Ronaldo je napravio dvostruko proigravanje sa Carvajalom, a Bonucci je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za prednost Reala.

Međutim, svega sedam minuta kasnije Juventus izjednačuje. Nakon centaršuta Sandra Higuain je prsima primio loptu i uposlio Mandžukića, koji atraktivnim škaricama izjednačuje. Do kraja poluvremena gledali smo čvrstu borbu bez pravih prilika, osim slabašnog pokušaja Casemira iz daljine i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je u 54. minuti otvorio udarac Modrića, no ravno u ruke Buffona. Minutu kasnije i Marcelo je pucao, no pored gola, baš kao i Isco u 59. minuti.

Pritisak Reala urodio je plodom u 61. minuti. Lopta je nakon dosta odbijanja došla do Casemira, koji nabija loptu u Khediru, a bivši igrač Reala skreće loptu u mrežu i ponovno vraća prednost momčadi Zinedine Zidanea.

Svega tri minute kasnije Modrić je centrirao, a Ronaldo između ruku Buffona povisio na 3:1. Pokušao je i Marcelo ponovno šest minuta kasnije, no visoko preko gola, a u 78. minuti Gareth Bale je ušao u igru i to u svoju možebitnu posljednju utakmicu za Real.

U 82. minuti Dani Alves iz slobodnog udarca je centrirao, a Sandro glavom zamalo pucao pored gola. Pet minuta prije kraja Cuadrado je nasjeo na Ramosovu provokaciju i zaradio drugi žuti karton, čime je ostavio svoju momčad na cjedilu. Real je to iskoristio i pogotkom Asensia u 90. minuti postavio konačnih 4:1.

Dani Alves 100. je put nastupio u početnoj momčadi u Ligi prvaka, a Stara dama je izgubila svoje peto uzastopno finale ovog natjecanja. Modrić i Mandžukić odigrali su cijeli susret, Mateo Kovačić nije ulazio u igru, a Marko Pjaca propustio je susret zbog ozljede koljena.