[VIDEO] SP U20: Venezuela i Urugvaj izborili polufinale

U Južnoj Koreji su odigrana prva dva četvrtfinalna susreta na Svjetskom U20 prvenstvu, nakon kojih smo saznali i prvi dvoboj polufinala.

U ranije odigranom susretu Venezuela i SAD priredile su nam pravu dramu, koja je nakon regularnog dijela završila bez pobjednika i bez pogodaka pa se krenulo u produžetke. A u njima smo vidjeli čak tri pogotka i Venezuela je s 2:1 prošla dalje. U regularnom dijelu Venezuela je bila puno bolja, a Ordona je pogodio i gredu i stativu. Ipak, na prvi gol morali smo čekati 96. minutu, kad je Penaranda iskoristio prizeman centaršut Ordone i zabio za 1:0. U 115. minuti Ferraresi je nakon kornera glavom povisio na 2:0, da bi počasni pogodak postigao Ebobisse uz pomoć stative tri minute prije kraja.

Ni u drugom četvrtfinalu pobjednik nije bio odlučen u regularnom dijelu, pošto su Portugal i Urugvaj morali izvoditi i jedanaesterce, ne bi li se saznalo koja momčad ide dalje. Nakon što je u 90 minuta rezultat bio 2:2, Urugvajci su udarcima s bijele točke s ukupnih 7:6 prošli u polufinale. Već u prvoj minuti susreta Silva je lobom zabio za prednost Portugala. 15 minuta kasnije Bueno je glavom nakon kornera izjednačio, no četiri minute prije odmora Goncalves vraća prednost Portugalcima eurogolom s 20 metara. U petoj minuti nastavka Valverde s bijele točke izjednačuje i odvodi susret u jedanaesterce. U njima su svi izvođači bili precizni do pete serije. Tada Amaral i Vina kod Urugvaja, te Pepe, Gomes i Ribeiro ne zabijaju svoje jedanaesterce, da bi Bueno konačno postigao gol i odveo Urugvaj u južnoameričko polufinale protiv Venezuele.

SP, U20, četvrtfinale:

Venezuela 0:0 SAD – Produžetci 2:1 (Penaranda 96., Ferraresi 115. / 117. Ebobisse)

Portugal 2:2 Urugvaj (Silva 1., Goncalves 41. / 16. Bueno, 50. – 11m Valverde) – Jedanaesterci 4:5