[VIDEO] SP U20: Italija i Engleska posljednji polufinalisti

Odigrana su i preostala dva četvrtfinalna susreta na Svjetskom U20 prvenstvu i poznati su svi sudionici polufinala.

U prvom dvoboju danas Italija je teškom mukom nakon produžetaka s 3:2 svladala Zambiju. Već u četvrtoj minuti Daka se našao sam pred golmanom i doveo Zambiju u vodstvo, a svega deset minuta kasnije Italija ostaje s igračem manje. Ipak, u 50. minuti Orsolini glavom nakon centaršuta izjednačuje, da bi u 84. minuti Sakala vratio prednost Zambiji. Međutim, Dimarco je iz odlično izvedenog slobodnog udarca u 88. minuti izjednačio i odveo susret u produžetke, a u njima je Vido u 111. minuti glavom nakon kornera odveo Talijane u polufinale.

A protivnik Italiji bit će još jedna europska momčad, Engleska, koja je s minimalnih 1:0 pobijedila Meksiko. Jedini gol pao je u 47. minuti, a djelo je novog igrača Liverpoola Solankea, koji je neobjašnjivo ostao nečuvan i smireno odveo Tri Lava do pobjede.

SP, U20, četvrtfinale:

Italija 2:2 Zambija – Produžetci 1:0 (Orsolini 50., Dimarco 88., Vido 111. / 4. Daka, 84. Sakala)

Meksiko 0:1 Engleska (47. Solanke)