[VIDEO] SP U20: Engleska i Venezuela izborili veliko finale

U velikom finalu Svjetskog U20 prvenstva igrat će reprezentacije Venezuele i Engleske. Nakon polufinalnih susreta tako su oba favorita ispala i gledat ćemo neočekivano finale.

U prvom polufinalu Venezuela je izborila produžetke protiv Urugvaja u sudačkoj nadoknadi te u konačnici slavila boljim izvođenjem jedanaesteraca. U 49. minuti De La Cruz je iz kaznenog udarca doveo Urugvajce u vodstvo, no Sosa je u prvoj minuti sudačke nadoknade iz fenomenalno izvedenog slobodnog udarca izjednačio. U raspucavanju s bijele točke zanimljivo je da je upravo De La Cruzu posljednji kazneni udarac obranio golman i odveo svoju momčad u finale.

U drugom polufinalu Engleska je nakon preokreta s 3:1 pobijedila Italiju. Talijani su poveli već u drugoj minuti preko Orsolinija, no u 66. minuti Solanke nakon centaršuta izjednačuje. Tri Lava u vodstvo dolaze 11 minuta kasnije nakon novog centaršuta, a ovaj put strijelac je bio Lookman. Konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom u 88. minuti postigao je novi igrač Liverpoola Solanke.