[VIDEO] SP Kvalifikacije: Švedska golom sa centra srušila Francusku i zauzela vrh skupine!

Nakon završetka klupske sezone nastavile su se europske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Najveći derbi danas se igrao u skupini A gdje su se sastale dvije vodeće momčadi te grupe, Švedska i Francuska. Na Friends Areni Švedska je s 2:1 pobijedila Les Blues i otišla na prvo mjesto u skupini.

Nakon uvodne dominacije Šveđana, Francuzi su oko desete minute preuzeli kontrolu na susretu i do prve prilike došli u 14. minuti, no Payet je pucao visoko preko gola. Uslijedila je poprilična uspavanka do 32. minute i slabašnog pokušaja Durmaza pored gola. Samo minutu kasnije i Lustig je pucao pored gola, a prvu pravu priliku imala je Francuska, no nakon centaršuta Sidibea Giroud je glavom s pet metara pucao pored gola.

Francuski pritisak urodio je plodom u 37. minuti. Nakon centaršuta lopta se odbila do Girouda, koji iz prve s ruba kaznenog prostora zabija za prednost gostiju. Međutim, svega šest minuta kasnije Berg i Forsberg napravili su dvostruko proigravanje, Berg je centrirao, a Jimmy Durmaz prekrasnim volejom probio Llorisa i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je u 53. minuti otvorio Sissoko, koji je centrirao, a Griezmannov pokušaj glavom obranio Olsen. Dvije minute kasnije pokušao je i Pogba, no pucao je zamalo pored gola. Napokon smo nešto od Šveđana vidjeli u 58. minuti, no Johansson je pucao pored gola.

Durmaz je ponovno pucao u 59. minuti, ali Lloris je ovaj put bio siguran. Griezmann je ponovno imao priliku u 64. minuti, no ovaj put slobodni udarac obranio mu je Olsen. Dvije minute kasnije i Blagult je imao slobodni udarac, a Lloris je krajnjim naporom izbio pokušaj Forsberga u korner. Do kraja susreta vidjeli smo još dva pokušaja Francuza. Lemarov udarac u 88. minuti obranio je Olsen, a četiri minute kasnije pucao je pored gola.

I onda, duboko, duboko u sudačkoj nadoknadi Lloris je nespretno ispucao loptu točno na nogu Ole Toivonena, koji sa centra zabija za 2:1 i donosi ogromnu pobjedu Švedskoj.