[VIDEO] SP Kvalifikacije: Remi Škotske i Engleske, poraz Prosinečkovog Azerbajdžana

Iza nas su popodnevne utakmice šestog kola europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

U skupini C vidjeli smo jedan susret, u kojemu je Azerbajdžan našeg Roberta Prosinečkog ugostio Sjevernu Irsku i izgubio 1:0. Jedini gol pao je u 92. minuti, nakon Evansove lopte Dallas je donio pobjedu i praktički izbacio Azere iz borbe za SP.

Dvije utakmice odigrane su u skupini E. Danska se iz Kazahstana vraća sa sva tri boda nakon pobjede od 2:1. U 27. minuti Jorgensen je iskoristio povratnu loptu Poulsena i sjajnim volejom zabio za 1:0. Dvije minute prije odmora Islamkhan je zaradio izravni crveni karton, što je iskoristio Eriksen i iz kaznenog udarca u 50. minuti povisio na 2:0. Do kraja je Kuat u 76. minuti uspio smanjiti na 2:1, no konačnih 3:1 postavio je Kasper Dolberg nakon prizemnog centaršuta Braithwaitea devet minuta prije kraja.

Otočki derbi između Škotske i Engleske završio je bez pobjednika, 2:2. Englezi su poveli u 70. minuti pogotkom Oxlade-Chamberlaina nakon lijepog soloprodora, no Griffiths je u 87. minuti iz slobodnog udarca izjednačio. Isti igrač tri minute kasnije s gotovo identične udaljenosti svojim drugim slobodnim udarcem preokreće rezultat, no Harry Kane u trećoj minuti sudačke nadoknade izjednačuje nakon centaršuta Sterlinga.

U konačnici, Slovenija je u skupini F bez pola momčadi pobijedila Maltu :. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Iličić je nakon odličnog soloprodora s 15-ak metara lijepim golom doveo Zmajčeke u vodstvo, da bi konačnih 2:0 postavio Milivoje Novaković nakon prizemnog centaršuta Iličića šest minuta prije kraja.