[VIDEO] SP Kvalifikacije: Hat-trickovi Lewandowskog, Wagnera i Jovetića obilježili večernji dio

Odigrane su i večernje utakmice šestog kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, u kojima smo vidjeli očekivane rezultate.

U skupini C Njemačka je očekivano sa 7:0 deklasirala San Marino. Elf je poveo u 11. minuti kada je Julian Draxler odličnim udarcem zabio za 1:0, a svega pet minuta kasnije Kimmich je centrirao, a Wagner glavom povisio na 2:0. Isti igrač u 29. minuti iskoristio je asistenciju Younesa za 3:0, da bi se i sam Younes upisao u strijelce u 38. minuti. U 47. minuti Mustafi se najbolje snašao nakon kornera i povisio na 5:0, a Brandt je u 72. minuti glavom povisio na 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Wagner svojim hat-trickom pet minuta prije kraja.

U drugoj utakmici ove skupine Norveška i Češka remizirali su 1:1. Česi su poveli u 36. minuti. Gebre Selassie je iskoristio centaršut Kaderabeka i zabio za 1:0, no Soderlund je u 55. minuti iz kaznenog udarca donio bod Skandinavcima.

I u skupini E vidjeli smo dvije utakmice. U prvoj je Crna Gora razbila Armeniju 4:1 i preskočila Dansku na drugom mjestu. Već u drugoj minuti Jovović je s lijeve strane uputio prizeman centaršut, a Bećiraj zabio za 1:0. U 28. minuti Jovović je upisao novu asistenciju, ovaj put za Jovetića, koji povisuje na 2:0, da bi isti igrač u 54. minuti nakon kontre u soloprodoru zabio i za 3:0. Osam minuta prije kraja do hat-tricka došao je Jovetić i to škaricama nakon centaršuta Bećiraja, da bi konačnih 4:1 postavio Koryan minutu prije kraja.

Poljska je zadržala prvo mjesto skupine pobjedom nad Rumunjskom od 3:1, a igrač utakmice bio je Robert Lewandowski, koji je postigao hat-trick. Prvog je postigao u 29. minuti iz kaznenog udarca, a drugog glavom nakon kornera Zielinskog u 57. minuti. Za 3:0 zabio je samo pet minuta kasnije iz novog kaznenog udarca, a Stancu je dalekometnim udarcem u 77. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.

U skupini F večeras se igrala samo jedna utakmica u kojoj je Slovačka očekivano s 2:1 pobijedila Litvu i približila se Engleskoj na samo dva boda zaostatka. U 32. minuti Weiss je iskoristio odličnu loptu Hamšika i zabio za 1:0, a Hamšik je u 58. minuti fantastično izvedenim slobodnim udarcem povisio na 2:0. Litva je do počasnog gola stigla u 93. minuti preko Sernasa, koji je iskoristio odbijenu loptu od grede i postavio konačnih 2:1.

SP, europske kvalifikacije, šesto kolo:

Skupina C

Njemačka 7:0 San Marino (Draxler 11., Wagner 16., 29., 85., Younes 38., Mustafi 47., Brandt 72.)

Norveška 1:1 Češka (Soderlund 55. – 11m / 36. Gebre Selassie)