[VIDEO] SP Kvalifikacije: Novi Zeland i Solomonski Otoci izborili finale oceanijskih kvalifikacija

Odigrane su utakmice posljednjeg, trećeg kola oceanijskog dijela kvalifikacija za odlazak u Rusiju na Svjetsko prvenstvo i saznali smo koje dvije reprezentacije su prošle u finale.

U skupini A već od prije bilo je poznato kako je Novi Zeland s deset bodova iz četiri utakmice osigurao prvo mjesto skupine, a Nova Kaledonija i Fiđi igrali su samo za prestiž. U toj utakmici Nova Kaledonija je pobijedila 2:1 i zauzela drugo mjesto. Domaćin je poveo u 43. minuti pogotkom Ouneija iz kaznenog udarca, no u 66. minuti Saukuru je izjednačio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Ipak, pobjedu Novoj Kaledoniji donio je Sele glavom 17 minuta prije kraja.

U skupini B Solomonski Otoci gostovali su na Sir Ignatius Kilage Stadium u Papui Novoj Gvineji i u izravnom dvoboju za finale pobijedili domaćina 2:1. Domaća momčad povela je u 18. minuti preko Gunembe, no u 33. minuti izravni crveni karton dobija Komolong. To su gosti iskoristili u istoj minuti kad je Fa’arodo uspješno realizirao kazneni udarac i 14 minuta kasnije kad je Donga donio pobjedu Solomoncima.

Veliko finale između Novog Zelanda i Solomonskih Otoka na rasporedu je 28. kolovoza, dok je uzvrat 05. rujna. Pobjednik će osigurati plasman u Rusiju, dok će poraženi u baraž s petoplasiranom momčadi iz južnoameričkih kvalifikacija.

SP, oceanijske kvalifikacije, treće kolo:

Skupina A

Nova Kaledonija 2:1 Fiđi (Ounei 43. – 11m, Sele 73. / 66. Saukuru)

Skupina B

Papua Nova Gvineja 1:2 Solomonski Otoci (Gunemba 18. / 33. – 11m Fa’arodo, 45+2. Donga)