[VIDEO] SP Kvalifikacije: Poraz Južne Koreje, remiji Japana, Kine, Sirije i Iraka

Osmo kolo azijskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju je iza nas, a saznali smo momčad, koja je osigurala minimalno dodatne kvalifikacije.

Južna Koreja je u susretu skupine A s 3:2 poražena od Katra i time si dodatno zakomplicirala sudbinu u skupini. Poveo je Katar prekrasnim pogotkom Khalida iz slobodnog udarca u 25. minuti, da bi Akram u 51. minuti nakon dvostrukog proigravanja povisio na 2:0. Međutim, Južnokorejci se vraćaju u 62. minuti udarcem Kija s ruba kaznenog prostora i Hwangovim poluvolejom osam minuta kasnije. Ipak, pobjedu Katru donosi Khalid svojim drugim pogotkom u 74. minuti.

Druga utakmica ove skupine završila je podjelom bodova, a remijem 2:2 ne mogu biti zadovoljni ni Sirija ni Kina, jer su obje momčadi i teoretski izgubile priliku za dodatne kvalifikacije. Povela je momčad Sirije u 12. minuti iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Al-Mawas. Do izjednačenja Kinezi dolaze u 68. minuti nakon još jednog kaznenog udarca, a ovaj put strijelac je bio Lin. Svega sedam minuta kasnije Xi nakon centaršuta poluvolejom preokreće rezultat, no u trećoj minuti sudačke nadoknade Al-Salih iz slobodnog udarca donosi bod Siriji.

U skupini B Japan je remijem protiv Iraka došao na korak do osiguranja puta u Rusiju. Poveli su Samuraji u osmoj minuti pogotkom Osaka glavom nakon kornera, no momčad Vahida Halilhodžića primila je pogodak u 73. minuti kad je Kamel postavio konačnih 1:1.

I drugi susret ove skupine završio je identičnim rezultatom. Tajland je poveo protiv UAE-a u 68. minuti, kad je Tossakrai s pola metra uspio ugurati loptu u mrežu, no Mabkhout je u trećoj minuti sudačke nadoknade uspio izjednačiti i ostaviti svoju momčad u igri za Mundijal.